ENEnglishPLPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0

Biolite Campstove - kuchenka z funkcją ładowania USB

Biolite Campstove - kuchenka z funkcją ładowania USB

NowośćPromocja
(Biolite Campstove)
Kuchenka podczas pracy.
Kuchenka podczas pracy.
Kuchenka podczas pracy.
Porównanie wielkości spakowanej kuchenki do butelki Nalgene.
Schemat działania kuchenki Biolite Campstove.
  
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
Jeśli sytuacja zmusi Cię do ucieczki z miasta i gotowania obiadu z wykorzystaniem patyków, będziesz chciał mieć ze sobą tę kuchenkę. 

Po pierwsze dlatego, że jest to kuchenka z wbudowanym wiatraczkiem, który pozwala na bardziej efektywne spalanie drewna i wykorzystanie znacznie większej części energii zawartej w paliwie, niż na zwykłym ognisku. Kuchenka wytwarza bardzo małe ilości dymu, co świadczy o tym, że dobrze spala drewno, którego znalezienie przecież może nie być łatwe.

Po drugie dlatego, że przy okazji gotowania posiłku będziesz mógł nią ładować telefon komórkowy, albo dowolne inne urządzenie ładowane z gniazdka USB. Zapewne czasu podczas gotowania nie wystarczy, by naładować go w pełni, ale to inna historia. Ważne, że w ogóle będziesz mieć taką możliwość i to bez konieczności noszenia ze sobą dodatkowego urządzenia. 20 minut ładowania powinno dać ok. 60 minut rozmowy przez przeciętny telefon komórkowy!

Po trzecie dlatego, że jest niewielka, składana i wcale nie taka ciężka, na jaką może wyglądać.

Sercem kuchenki jest termoelement (ogniwo Peltiera), które wykorzystując część ciepła płomieni wytwarza energię elektryczną do napędu wiatraczka i ładowania wbudowanego akumulatora (używanego przy rozruchu kuchenki). Gdy akumulator będzie w pełni naładowany a kuchenka osiągnie odpowiednią moc, przekieruje nadmiar prądu na gniazdko USB w obudowie, pozwalając ładować dowolne podłączone do niej urządzenie prądem o natężeniu ok. 0,4 A i mocy ok. 2 W (moc chwilowa sięga 4 W).

Wentylator ma dwa tryby pracy pozwalając na łatwą regulację mocy kuchenki. W trybie "high" wynosi ona 5,5 kW, zaś w trybie "low" 3,4 kW. 

Kuchenka najbardziej lubi suche patyki i inne drobne kawałki paliwa. Według informacji podawanych przez producenta, 46 g paliwa wystarczy do zagotowania 1 litra wody.

Parametry techniczne:
  • masa: 940 g,
  • wymiary (po spakowaniu): 210 mm wysokości, 127 mm szerokości.


Cena:699.00 PLN
Dostępność duża
Ilość: szt.
W skład zestawu wchodzi sama kuchenka. Akcesoria i pozostałe rzeczy widoczne na pierwszym zdjęciu, jak m.in. powerbanki, miernik prądu z USB, kable czy wysoki garnek z plastikową miską, nie wchodzą w skład zestawu.

Kuchenka jest u nas dostępna w sprzedaży także w zestawie z dedykowanym czajnikiem oraz przystawką do grillowania.
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Udostępnij:
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Animacje

Karaluch 2011-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - oprogramowanie sklepu internetowego