enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Soczewka Fresnela  "Credit Card"
Promocja 
5.80PLN
Poncho winylowe Coghlans
Promocja 
25.60PLN
Formularz kontaktowy:

Biolite Campstove 2 - kuchenka z funkcją ładowania USB

Promocja
(Biolite Campstove)
Biolite Campstove 2 - kuchenka z funkcją ładowania USB
Kuchenka podczas pracy.
Kuchenka podczas pracy.
Porównanie wielkości spakowanej kuchenki do butelki Nalgene.
Schemat działania kuchenki Biolite Campstove.
  
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
Jeśli sytuacja zmusi Cię do ucieczki z miasta i gotowania obiadu z wykorzystaniem patyków, będziesz chciał mieć ze sobą Biolite Campstove 2. To druga, ulepszona wersja kuchenki obecnej na rynku już od kilku lat i własnoręcznie przez nas sprawdzonej.

Po pierwsze dlatego, że jest to kuchenka z wbudowanym wiatraczkiem, który pozwala na bardziej efektywne spalanie drewna i wykorzystanie znacznie większej części energii zawartej w paliwie, niż na zwykłym ognisku. Kuchenka wytwarza bardzo małe ilości dymu, co świadczy o tym, że dobrze spala drewno, którego znalezienie przecież może nie być łatwe.

Po drugie dlatego, że przy okazji gotowania posiłku będziesz mógł nią ładować telefon komórkowy, albo dowolne inne urządzenie ładowane z gniazdka USB. Zapewne czasu podczas gotowania nie wystarczy, by naładować go w pełni, ale to inna historia. Ważne, że w ogóle będziesz mieć taką możliwość i to bez konieczności noszenia ze sobą dodatkowego urządzenia. 20 minut ładowania powinno dać ok. 60 minut rozmowy przez przeciętny telefon komórkowy!

Po trzecie dlatego, że jest niewielka, składana i wcale nie taka ciężka, na jaką może wyglądać.

Sercem kuchenki jest termoelement (ogniwo Peltiera), które wykorzystując część ciepła płomieni wytwarza energię elektryczną do napędu wiatraczka. Energia trafia również do wbudowanego akumulatorka o pojemności 2 600 mAh. Na wyjściu z kuchenki możemy pobierać prąd o natężeniu nawet 2 A. Kuchenka działa jako powerbank, czyli pozwala ładować urządzenia elektroniczne także po zakończeniu gotowania. Moc termoelementu wynosi ok. 3 W. 

Wentylator ma cztery tryby pracy pozwalając na łatwą regulację mocy kuchenki. 

Kuchenka najbardziej lubi suche patyki i inne drobne kawałki paliwa. Według informacji podawanych przez producenta, kilkadziesiąt gramów paliwa wystarczy do zagotowania 1 litra wody, co trwać będzie ok. 5 minut.

Parametry techniczne:
  • masa: 935 g,
  • wymiary (po spakowaniu): 201 mm wysokości, 127 mm szerokości.


W skład zestawu wchodzi sama kuchenka oraz lampka LED FlexLight o strumieniu świetlnym 100 lumenów. Akcesoria i pozostałe rzeczy widoczne na pierwszym zdjęciu, jak m.in. powerbanki, miernik prądu z USB, kable czy wysoki garnek z plastikową miską, nie wchodzą w skład zestawu.

Kuchenka jest u nas dostępna w sprzedaży także w zestawie z dedykowanym czajnikiem oraz przystawką do grillowania.
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Udostępnij:
Opinie użytkowników
2020-08-27 22:24:43
Jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w życiu na zabawki surwiwalowe, które lubię kupować i się nimi bawić. Kupiłem ją z 10 lat temu w USA przez ebay, gdyż w Polsce jeszcze tego nawet nie znano i nie sprowadzano. Pozornie jest ciężka, ale jak zsumujemy paliwa do innych kuchenek, butelki stalowe lub kartusze i palniki, które lubią się zapychać to nawet nie ma dyskusji. Nie raz gotowałem stając kuchenkę bezpośrednio na masce samochodu, lub w ogrodzie na meblach ogrodowych. Całkowicie bezpieczna. Jedyne co mnie w niej irytuje, to cel na jaki przeznaczają producenci cześć pieniędzy... ;)
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Animacje
  • Karaluch 2011-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone
    InfoSerwis - InternetoweSklepy.org