Cena:
809,00PLN
Ilość: szt.
Udostępnij:
Jeśli sytuacja zmusi Cię do ucieczki z miasta i gotowania obiadu z wykorzystaniem patyków, będziesz chciał mieć ze sobą Biolite Campstove 2. To druga, ulepszona wersja kuchenki obecnej na rynku już od kilku lat i własnoręcznie przez nas sprawdzonej.

Po pierwsze dlatego, że jest to kuchenka z wbudowanym wiatraczkiem, który pozwala na bardziej efektywne spalanie drewna i wykorzystanie znacznie większej części energii zawartej w paliwie, niż na zwykłym ognisku. Kuchenka wytwarza bardzo małe ilości dymu, co świadczy o tym, że dobrze spala drewno, którego znalezienie przecież może nie być łatwe.

Po drugie dlatego, że przy okazji gotowania posiłku będziesz mógł nią ładować telefon komórkowy, albo dowolne inne urządzenie ładowane z gniazdka USB. Zapewne czasu podczas gotowania nie wystarczy, by naładować go w pełni, ale to inna historia. Ważne, że w ogóle będziesz mieć taką możliwość i to bez konieczności noszenia ze sobą dodatkowego urządzenia. 20 minut ładowania powinno dać ok. 60 minut rozmowy przez przeciętny telefon komórkowy!

Po trzecie dlatego, że jest niewielka, składana i wcale nie taka ciężka, na jaką może wyglądać.

Sercem kuchenki jest termoelement (ogniwo Peltiera), które wykorzystując część ciepła płomieni wytwarza energię elektryczną do napędu wiatraczka. Energia trafia również do wbudowanego akumulatorka o pojemności 2 600 mAh. Na wyjściu z kuchenki możemy pobierać prąd o natężeniu nawet 2 A. Kuchenka działa jako powerbank, czyli pozwala ładować urządzenia elektroniczne także po zakończeniu gotowania. Moc termoelementu wynosi ok. 3 W. 

Wentylator ma cztery tryby pracy pozwalając na łatwą regulację mocy kuchenki. 

Kuchenka najbardziej lubi suche patyki i inne drobne kawałki paliwa (producent nie zaleca używania szyszek). Według informacji podawanych przez producenta, kilkadziesiąt gramów paliwa wystarczy do zagotowania 1 litra wody, co trwać będzie ok. 5 minut.

Parametry techniczne:
  • masa: 935 g,
  • wymiary (po spakowaniu): 201 mm wysokości, 127 mm szerokości.

Pasujące do

Grill do kuchenki Biolite CampstoveGrill do kuchenki Biolite Campstove Polecamy
Grill do kuchenki Biolite Campstove
Czajnik do kuchenki Biolite CampstoveCzajnik do kuchenki Biolite Campstove Polecamy
Czajnik do kuchenki Biolite Campstove

Kupujący ten produkt kupili także:

Krzesiwo magnezowe od CoghlansKrzesiwo magnezowe od Coghlans Polecamy
Coghlans Magnesium Firestarter
Katadyn Base Camp Pro
Filtr Katadyn Base Camp Pro
Kelly Kettle i płomienie w środkuKelly Kettle z zielonym korkiemgwizdkiem Polecamy
Irlandzki czajnik Kelly Kettle "Base Camp" STAL
Filtr dwustopniowy LifeStraw Universal z wymiennym wkładem węglowymSchemat filtra Lifestraw Universal. Obydwa elementy filtra, słomkowy i węglowy, są wymienne, co pozwala na minimalizację ilości plastikowych odpadów
Filtr dwustopniowy LifeStraw Universal