Żywność

Żywność daje energię i siłę do działania. Trzeba zatem zadbać o to, by podczas biwakowania lub survivalu mieć ze sobą odpowiedni prowiant, który pozwoli poradzić sobie nawet przez dłuższy czas poza domem, również w trudnych warunkach.

Z myślą o rozmaitych okolicznościach w sklepie Karaluch przygotowaliśmy szeroki wybór produktów spożywczych i racji żywnościowych, które mogą pomóc w ochronie zdrowia i życia.

Racje żywnościowe – kto może ich potrzebować?

Prowiant bywa przydatny w różnych okolicznościach. Warto zaopatrzyć się choćby w zapasy w warunkach domowych. Racje żywnościowe powinni mieć przygotowani nie tylko preppersi, ale też osoby, pragnące zabezpieczyć siebie i bliskich na czas awarii, odcięcia od świata zewnętrznego, problemów z dostawami do sklepów.

Dobrze zaplanowana racja żywnościowa jest oczywiście niezbędna w czasie podróży. Bez względu na to, czy zamierzamy wybrać się w podróż samochodem, czy idziemy na górski szlak lub chcemy biwakować na łonie natury – trzeba zabrać odpowiednie rodzaje jedzenia, by móc przetrwać. Oprócz standardowych produktów, survivalowcy chętnie zaopatrują się także w żywność długoterminową i wojskowe racje żywnościowe, które przydają się w razie sytuacji kryzysowych – wypadku, zagubienia się etc.

 

Co powinny zawierać racje żywnościowe?

Prowiant dopasowuje się do konkretnych potrzeb. W warunkach domowego preppingu najczęściej stawia się na produkty praktyczne, o długim terminie przydatności. Bywa to żywność w puszkach, a także suche artykuły spożywcze: ryż, mąki, kasze, makarony.

Zupełnie inaczej planuje się racje żywnościowe na wyjazd w plener. Jeśli jest to krótka wycieczka, mogą to być świeże owoce, pieczywo, kabanosy etc. Na wyprawy górskie wiele osób oprócz zwyczajnych kanapek zabiera do plecaka produkty dostarczające szybko energię, jak czekolada, cukierki, bakalie (np. orzechy, rodzynki), batony energetyczne.

Czym innym są racje żywnościowe, gdy wybieramy się na wyjazd survivalowy lub chcemy się zabezpieczyć na różne groźne sytuacje na szlakach. Wówczas warto mieć przy sobie suchy prowiant (np. chrupiące suchary wojskowe, ciastka outdoorowe), który długo zachowuje świeżość i przydatność do spożycia (żywność długoterminowa). Lista produktów może być jednak naprawdę długa. Bywają to różne rodzaje warzyw i owoców. Dużą popularnością cieszą się owoce liofilizowane (jabłko liofilizowane, malina liofilizowana) – suszone, bez dodatków cukru. Oprócz tego przydają się oczywiście napoje – woda i inne preferowane produkty.

 

Zapas żywności i wojskowe racje żywności – najważniejsze cechy produktów na czarną godzinę

Jak dobrze zająć się prowiantem na wyjazd survivalowy lub biwak? Warto stawiać na produkty wysokiej jakości, ze zdrowych składników. Najlepszy wybór w terenie to rozwiązania łatwe do przygotowania posiłków, również w warunkach polowych.

Ciekawą opcją są dostępne w naszym sklepie gotowe, całodzienne racje żywnościowe (każda w wygodnej, zamykanej saszetce lub pojemniku, odpornym na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych), dzięki którym da się szybko przygotować ciepły posiłek w każdych warunkach. Część z nich jest od razu gotowa do spożycia (różne odmiany suchego prowiantu). Takie opakowanie powinno być też lekkie i proste do przenoszenia.

Bez względu na to, czy wybierana jest wojskowa racja żywnościowa, czy produkty na survival, warto stawiać na żywność, która ma długi termin przydatności, nie psuje się, jest łatwa do obróbki i przygotowania. To sposób na szybkie dostarczenie pożywienia nawet w bardzo kryzysowej sytuacji.

 

Racje żywności od Karaluch – produkty do spożycia w każdych warunkach

Na stronie Karaluch posiadamy racje żywnościowe na wyjazdy survivalowe. Składają się z pojedynczych produktów lub zawierają całe zestawy (w wersji mięsnej i wegetariańskiej), w których znajdują się smaczne posiłki na krótsze i dłuższe eskapady. Oferujemy również zapasy żywności dla preppersów, pozwalające na szybkie przyrządzenie posiłków dla wszystkich domowników oraz przetrwanie bez dostaw z zewnątrz przez wiele dni.

Zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty i dobrania rozwiązań najlepiej spełniających indywidualne oczekiwania.

Filtry
8PLN 1712PLN
Inne filtry
Kelly Kettle Pot Support (nowa wersja)Kelly Kettle Pot Support (nowa wersja) Polecamy
Pot Support "Base Camp" /"Scout"/"Trekker"
Coghlans 550 Paracord Polecamy
Coghlans 550 Paracord (tan)