Gotowanie

W kryzysowych sytuacjach gotowanie posiłków i wody może mieć bardzo istotne znaczenie dla przetrwania. To przecież właśnie gotowanie wody jest jedną z lepszych metod jej dezynfekcji, czyli unieszkodliwienia znajdujących się w niej żyjątek. 

Na niniejszej stronie oferujemy m.in. turystyczne kuchenki, czajniki na odnawialne paliwa do gotowania na biwaku i w sytuacjach kryzysowych, garnki, oraz inny sprzęt służący do przygotowywania i konsumpcji posiłków.

Gotowanie posiłków i gotowanie wody w terenie – sprzęty do przyrządzania posiłków poza domem

Podczas wyprawy podstawą wyżywienia jest najczęściej suchy prowiant, w tym też żywność liofilizowana od niejednej firmy produkującej odwodnione dania. Mimo to w plenerze możliwość zjedzenia czegoś ciepłego niejednokrotnie jest niezmiernie cenna, zwłaszcza przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Warto zatem, na wszelki wypadek, planując wyposażenie na wyjazd, uwzględnić w nim również sprzęty potrzebne do przyrządzania podstawowych posiłków w miejscach bez rozbudowanej infrastruktury i zaplecza turystycznego.

Temat gotowania jest niezmiernie ważny w przypadku biwakowania i survivalu. Ciepłe posiłki pomagając zregenerować siły, a możliwość zagotowania wody potrafi uchronić przed drobnoustrojami groźnymi dla ludzkiego zdrowia i życia. Warto zatem wyposażyć się w odpowiednie sprzęty i akcesoria, dostępne w ofercie Karaluch.

 

Jakie rodzaje sprzętów mogą się przydać w kuchni survivalowej?

Co jest potrzebne do gotowania w terenie? Nie zawsze przygotowanie ogniska (klasyczna kuchnia survivalowa) lub grilla w danym miejscu jest możliwe lub dozwolone. Nie za każdym razem też ma się ochotę na rozpalanie dużego ognia i gotowanie w kotle. Zamiast tego w wielu sytuacjach podczas biwakowania warto zaopatrzyć się w gazową kuchenkę turystyczną lub kartusz gazowy oraz garnki przystosowane do pracy w warunkach plenerowych. Dzięki nim możliwe jest przyrządzenie posiłku lub zagotowanie wody. Takie urządzenia powinny wyróżniać się dużą wytrzymałością mechaniczną – są bowiem przeznaczone do pracy w naprawdę trudnych warunkach. Co więcej, powinny to być miniaturowe urządzenia – proste i wygodne do transportowania.

 

Gotowanie w terenie – wyposażenie od Karaluch do wykorzystania na łonie natury

Na turystycznym rynku można znaleźć szeroki wachlarz produktów, dzięki którym da się gotować w terenie. W sklepie internetowym Karaluch posiadamy urządzenia najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych dostawców. Na stronie pojawiają się: kuchenki turystyczne, kartusze gazowe, części do nich i dodatkowe akcesoria, a także czajniki turystyczne, pozwalające na przyrządzenie posiłków w plenerze – szybko, łatwo i naprawdę komfortowo.

Filtry
pojemność [ml]
  • od:do:
16PLN 1309PLN
Inne filtry
Czerwony odbijający ciepło brezent (tarp) Origin OutdoorsCzerwony odbijający ciepło brezent (tarp) Origin Outdoors Polecamy
Heat reflecting tarp (red)
Kelly Kettle "Trekker" 0,6 l (STAL)Kelly Kettle "Trekker" 0,6 l (STAL) Polecamy
Irlandzki czajnik Kelly Kettle "Trekker" (Stal)
Szkolenie online: Ewakuacja: krok po kroku! Bestseller
Szkolenie online: Ewakuacja: krok po kroku!
48 sztuk BPER w cenie 41 (7 gratis, 14,6% taniej) BestsellerPolecamy
48xBP-ER