EDC

EDC to Everyday Carry, czyli rzeczy, które mogą przydać się na co dzień. I które codziennie ze sobą nosimy. Pierwsza linia przedmiotów, które posłużą w sytuacji kryzysowej. Szeroki wybór takich produktów oferujemy w sklepie Karaluch.

Ultralite Bivy 2 osobowy śpiwór survivalowyUltralite Bivy 2 osobowy śpiwór survivalowy Polecamy
Ultralite Bivi - 2 osobowy
RELAGS Ultralite Bivy / Awaryjny Śpiwór Survivalowy dwuosobowy
Ultralite Bivy awaryjny śpiwór survivalowy (jednoosobowy)Ultralite Bivy awaryjny śpiwór survivalowy (jednoosobowy) Polecamy
RELAGS Emergency Bivvy
RELAGS Ultralite Bivy / Awaryjny Śpiwór Survivalowy jednoosobowy

Czym jest EDC – co warto nosić w ramach every day carry?

Coraz więcej osób tworzy własne zestawy EDC, w których skład wchodzą rozmaite przedmioty i narzędzia noszone na co dzień. Ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania, a także pomoc w razie wystąpienia nieprzewidywalnych sytuacji losowych, gdy wybieramy się w plener, np. na outdoor w góry lub do lasu.

Tym, co musi wyróżniać zestaw EDC, jest maksymalna wygoda i funkcjonalność przy niewielkich gabarytach i wadze, by każdy przedmiot dało się schować w kieszeniach lub plecaku.

 

Podstawowe wyposażenie w każdej sytuacji na co dzień – EDC sklep Karaluch

Zestaw EDC przydaje się w różnych sytuacjach. Również podczas realizacji podstawowych codziennych zadań czy w pracy. Zakres takiego zestawu zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb.

Do najpopularniejszych przedmiotów, które trafiają do torebki, plecaka lub kieszeni zaliczają się:

 • portfel,
 • klucze,
 • telefon,
 • zegarek,
 • chusteczki higieniczne,
 • długopis.

Wiele osób rozszerza go również o inne elementy, jak:

 • latarka,
 • pendrive (również w wersji breloczka do kluczy),
 • noże EDC lub narzędzia wielofunkcyjne.

Taki zestaw bywa określany mianem pierwszej linii sprzętów, które zawsze trzeba mieć przy sobie. Warto zastanowić, co najczęściej przydaje się w codziennych czynnościach, by wybrać zestaw jak najbardziej dopasowany do specyfiki i trybu życia.

 

Zestaw EDC na wyprawę w terenie

Zestawy EDC to jednak nie tylko produkty codziennego użytku, które są niezbędne niemal w każdej sytuacji. U miłośników górskich eskapad, outdooru i klasycznego survivalu w plecaku powinno się znaleźć nieco więcej elementów wyposażenia.

Do najważniejszych zaliczają się:

 • scyzoryk lub nóż EDC ze stali nierdzewnej (najlepiej nóż składany; w przypadku noży można zdecydować się na ostrze ząbkowane lub gładkie),
 • multitoole,
 • źródło ognia (np. zapalniczka, zapałki, krzesiwo),
 • mały zestaw pierwszej pomocy,
 • linka, klips,
 • źródło światła (np. w formie breloka przy kluczach),
 • dodatkowe zasilanie (np. powerbank).

Ostateczny wybór zestawu zależy od indywidualnych preferencji. Niekiedy trzeba go bowiem rozszerzyć o sprzęty do biwakowania, zestawy do uzdatniania wody, wyposażenie dla dzieci lub inne specjalistyczne gadżety potrzebne w konkretnych warunkach.

 

Oferta Karaluch – dobrze przygotowany survival i codzienne funkcjonowanie

Zestawy EDC muszą wyróżniać się dużą funkcjonalnością, gwarantując wygodę i bezpieczeństwo dla użytkowników. Oferta dostępna w sklepie Karaluch zapewnia wszystkie rodzaje wyposażenia, które mogą przydać się w codziennym życiu lub podczas wyprawy w plener.

Posiadamy latarki (w tym małe źródła światła do kluczy), noże i scyzoryki, zestawy do uzdatniania wody, kuchenki, apteczki i wiele innych. Zachęcamy do poznania naszej oferty, a w razie pytań do skontaktowania się z naszym zespołem, który chętnie przekaże wszystkie potrzebne informacje.

Filtry
5PLN 540PLN
Inne filtry
Wielofunkcyjne narzędzie Basic Nature "Emergency 4 in 1"Wielofunkcyjne narzędzie Basic Nature "Emergency 4 in 1" Polecamy
Wielofunkcyjne narzędzie Basic Nature "Emergency 4 in 1"
"3iX" Pęseta do usuwania kleszczy Polecamy
3iX
Gwizdek sygnalizacyjnyGwizdek sygnalizacyjny BestsellerPolecamy
Emergency whistle

Gwizdek sygnalizacyjny

12.50PLN 12.05PLN
Ciastka outdoorowe Trek'n EatCiastka outdoorowe Trek'n Eat Bestseller
Trek'n Eat biscuits