Kompasy

Kompasy to najpopularniejsze od wielu lat przyrządy do nawigacji. Działają bez prądu, wymagają tylko dobrej mapy i umiejętności posługiwania się nimi. Bez nich zdecydowanie lepiej nie wybierać się w podróż w nieznane.

W ofercie sklepu internetowego Karaluch zapewniamy szeroki wybór produktów, które przydadzą się w każdym terenie.

Kompasy turystyczne – do czego się przydają i jak działają?

Do czego służy kompas? To urządzenie, który ma wskazywać kierunek północny (północ magnetyczna), a także przy okazji inne kierunki świata. Jak działa kompas? Standardowe rozwiązanie wykorzystuje tendencję do ustawiania się swobodnie zawieszonego magnesu, połączonego z igłą magnetyczną. Całość znajduje się na elemencie pozwalającym na swobodne obracanie się wokół (obrotowy pierścień). Wnętrze pudełka kompasu jest wypełnione płynem na bazie alkoholu, by zniwelować drgania igły. Co może zakłócić prawidłowe działanie kompasu? Wpływają na niego urządzenia elektryczne, magnesy w pobliżu czy dużych rozmiarów obiekty z żelaza.

Kompasy najczęściej określają kierunek marszu, a wraz z mapą pomagają odnaleźć się w nieznanym terenie. Sięga się po nie podczas pieszych wędrówek, gier terenowych lub biegów na orientację.

 

Kompas turystyczny – rodzaje kompasów dla survivalu

Najpopularniejszym typem kompasu jest oczywiście kompas magnetyczny, występujący w różnych wariantach, również dla bardziej zaawansowanych użytkowników (np. kompas mapowy, wyposażony w dodatkowe akcesoria ułatwiające czytanie mapy). Pojawiają się też klasyczne kompasy wyposażone np. w szkło powiększające. Każdy turysta jest zatem w stanie znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Istnieją też różne modele kompasów poza rozwiązaniami dla turystyki. Można spotkać kompas wojskowy o wysokiej wytrzymałości, modele dla geodetów, a nawet kompasy dla nurków. Tak duże urozmaicenie sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni model, dopasowany do swoich potrzeb.

 

Niezawodne kompasy dla turystów w sklepie Karaluch – jak znaleźć odpowiedni kierunek na łonie natury?

W naszej ofercie na stronie Karaluch posiadamy szeroki wybór wysokiej jakości kompasów turystycznych, które precyzyjnie pokazują strony świata i pomagają znaleźć właściwą drogę w każdym terenie.

Można zdecydować się na mini kompasy guzikowe lub kompasy przypinane na agrafce do plecaka, co doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Inną opcją są wielofunkcyjne narzędzia w formie breloczka do kluczy, posiadające również kompas, wskazujący odpowiedni kierunek. Zachęcamy do poznania dostępnych produktów, a w razie potrzeby do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania.

Filtry
12PLN 59PLN
Inne filtry
Zapałki sztormowe Origin Outdoors Polecamy
Origin Outdoors Storm Matches
48 sztuk BPER w cenie 41 (7 gratis, 14,6% taniej) BestsellerPolecamy
48xBP-ER
Racje żywnościowe NRG5 ZERO (15 lat trwałości)Termin przydatności do spożycia aktualnej partii, którą mamy w magazynie, to czerwiec 2034 r. BestsellerPolecamy
Racje NRG-5 ZERO
Ciastka outdoorowe Trek'n EatCiastka outdoorowe Trek'n Eat Bestseller
Trek'n Eat biscuits