Przydatne rzeczy

Podczas wypraw w plener warto mieć przy sobie szereg przydatnych drobiazgów. Nie dość, że mogą poprawić jakość czasu spędzanego na łonie natury, ale też niejednokrotnie potrafią uratować życie.

Na naszej stronie internetowej oferujemy szeroki wybór profesjonalnych sprzętów, narzędzi i akcesoriów, które warto zabrać ze sobą na wycieczkę w góry, na biwak czy survival.

BasicNature składana saperka (łopatka)BasicNature składana saperka (łopatka) Polecamy
Relags składana saperka
BasicNature Folding Shovel
Coghlans "Kit In A Can" Survival TinCoghlans "Kit In A Can" Survival Tin Polecamy
Coghlans Survival Tin
Survivalowa konserwa od Coghlans
Coghlans 550 Paracord (czarny)
Coghlans 550 Paracord
Coghlans 550 Paracord (czarny)
Coghlans 550 Paracord (olive)
Coghlans 550 Paracord
Coghlans 550 Paracord (olive)
Coghlans 550 Paracord Polecamy
Coghlans 550 Paracord
Coghlans 550 Paracord (tan)

Wyposażenie EDC a zestaw survivalowy lub turystyczny – co musi trafić do plecaka?

Zakres produktów EDC (everyday carry) różni się w zależności od indywidualnych potrzeb oraz miejsca, w którym planuje się spędzić czas. Inaczej pakuje się wyposażenie plecaka, jeśli wybiera się na spacer po mieście, niż na wyjazd górski czy camping, w których będą brać udział również dzieci, a jeszcze inaczej na survivalową podróż w ekstremalnych warunkach.

W każdym przypadku trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty i akcesoria turystyczne. Co musi zawierać taki niezbędnik survivalowy? Bazą jest zawsze woda i żywność. Oprócz nich trzeba mieć ze sobą takie rzeczy, jak źródła światła, apteczka, ciepła odzież, potrzebna, jeśli nagle zmienią się warunki pogodowe. Przy dłuższych wyjazdach w plener przydaje się oczywiście namiot i cały szereg akcesoriów wysokiej jakości, pozwalających na wygodne biwakowanie.

Podstawowy zestaw survivalowy musi też zawierać ostrza, jak scyzoryki lub noże ze stali nierdzewnej. Dzięki nim da się przygotować schronienie, dociąć linkę lub przyrządzić posiłek, by przetrwać w trudnych warunkach.

 

Survival, bushcraft czy klasyczna turystyka – przydatne wyposażenie i gadżety survivalowe do plecaka lub torby

Kompletny zestaw akcesoriów survivalowych zależy w dużej mierze od specyfiki wyjazdu. Jeśli chcemy mieć pewność, że poradzimy sobie w trudnych warunkach polowych, warto przemyśleć zestaw. Przeanalizujmy, czy zamierzamy oddać się wspinaczce, spędzić tydzień na górskim szlaku czy zrelaksować się na biwaku, i na tej podstawie zapakujmy plecak. Każda wyprawa wymaga bowiem odpowiedniego przygotowania, a wszystkie akcesoria survivalowe bez trudu da się znaleźć na naszej stronie.

Co jeszcze może się przydać? Oprócz standardowych produktów warto zabrać ze sobą takie przedmioty, jak:

  • narzędzia wielofunkcyjne i scyzoryki (oprócz noża mają też otwieracz, pilnik, śrubokręt),
  • krzesiwa,
  • kompasy,
  • linki typu paracord (można z nich wykonać naprawdę nie tylko bransoletkę paracord),
  • saperki,
  • termos lub kubek termiczny.

Takie praktyczne gadżety turystyczne to niezbędne wyposażenie plecaka każdego podróżnika, survivalowca, jak i osób lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury.

 

Sklep survivalowy Karaluch – sprzęty i akcesoria dla aktywnych

W naszej ofercie na stronie Karaluch zapewniamy szeroki wybór produktów dobrej jakości, które powinny znaleźć się w plecaku każdego podróżnika. W odpowiedniej kategorii umieściliśmy noże, toporki, saperki, krzesiwo, ale też apteczki, śpiwory ratunkowe i filtry do uzdatniania wody oraz inne gadżety survivalowe i inne przydatne drobiazgi dla turystów.

To idealna przestrzeń do tego, by znaleźć swoje prywatne wyposażenie wyjazdowe lub sposób na to, by sprawić idealny prezent, uwzględniając zainteresowania osoby, którą chcesz obdarować. Zachęcamy do poznania wszelkich rozwiązań w naszym asortymencie. A w razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Filtry
6PLN 149PLN
Inne filtry
Midland ER200  radio AM/FM z ładowarką na korbkę Polecamy
Midland ER200
Hobo Stove "Trekker" Polecamy
Kelly Kettle Hobo Stove Trekker

Hobo Stove "Trekker"

46.00PLN 44.00PLN
Filtr do wody LifeStraw Peak PersonalFiltr do wody LifeStraw Peak Personal Bestseller
LifeStraw Peak Personal
Racje żywnościowe NRG5 ZERO (15 lat trwałości)Termin przydatności do spożycia aktualnej partii, którą mamy w magazynie, to czerwiec 2034 r. BestsellerPolecamy
Racje NRG-5 ZERO