Najnowsze wpisy

Czym i jak ostrzyć nóż survivalowy?

Dodano:2024-02-20

Nie brak opinii, że nóż survivalowy jest najważniejszym elementem każdego zestawu przetrwania, w tym zestawu EDC. Skoro tak, absolutnym minimum jest utrzymywanie go w ostrości, a jeszcze lepiej posiadanie przy sobie również czegoś, co pozwoli go naostrzyć. Będzie to konieczne zwłaszcza w przypadku długotrwałej sytuacji kryzysowej, gdy z tego sprzętu trzeba będzie korzystać codziennie, wielokrotnie. Nożem będziemy przygotowywać opał, także batonować drewno, ciąć sznurki i gałęzie, ale także strugać wióry na podpałce. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z trudnymi warunkami pracy (np. zabrudzonym ostrzem albo zabrudzonymi obiektami, które trzeba zastrugać, zaostrzyć czy przeciąć), ostrza tępią się zaskakująco szybko.

Ognisko szwedzkie, czyli w pniu

Dodano:2024-02-15

Szwedzkie ognisko, znane również jako "szwedzka pochodnia" lub "szwedzki piec", to technika rozpalania ognia polegająca na pionowym ustawieniu kawałka drewna, w którym wykonane są pionowe nacięcia.

Racje żywnościowe: Seven OceanS kontra NRG-5. Które są lepsze?

Dodano:2024-02-06

Racje żywnościowe Seven OceanS i NRG-5 od lat są w czołówce sprzedawanych w naszym sklepie produktów. Które z nich są lepsze i dlaczego? Co je różni?

Bushcraft a survival: podobieństwa i różnice

Dodano:2024-01-30

Bushcraft i survival to dwa różne podejścia do życia w naturze, choć często uważane są za podobne. Bushcraft koncentruje się na łączeniu się z przyrodą i wykorzystywaniu jej zasobów w sposób zrównoważony i długotrwały. Celem jest nauczenie się żyć w harmonii z naturą, wykorzystując tradycyjne umiejętności i wiedzę o środowisku.

Do sklepu wróciły (nieliczne) książki "Domowy Survival"

Dodano:2024-01-27

Do sklepu przyjechało kilka sztuk używanych książek "Domowy Survival". Wrzucamy je do sprzedaży aby zapełnić dziurę na rynku!

Jak spakować plecak ewakuacyjny?

Dodano:2024-01-22

Plecak ucieczkowy, często nazywany "bug-out bag" (w skrócie BOB), to przenośny zestaw zawierający wszystkie niezbędne przedmioty, które mogą być potrzebne do przetrwania przez co najmniej 72 godziny, gdy konieczna jest szybka ewakuacja w przypadku nagłego zagrożenia czy sytuacji kryzysowej. Zazwyczaj zawiera podstawowe narzędzia, pierwszą pomoc, wodę, żywność, odzież i inne niezbędne przedmioty, które pomagają przetrwać w trudnych warunkach, aż do momentu, gdy będzie można bezpiecznie wrócić do domu lub znaleźć schronienie.

Nowe szkolenie w ofercie KARALUCHA/Domowego Survivalu!

Dodano:2024-01-19

Z radością przedstawiamy nasze najnowsze szkolenie, "Ewakuacja: krok po kroku", zaprojektowane, aby przygotować uczestników do ewakuacji w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary, powodzie, skażenia czy wojny. Ten czteroczęściowy kurs online oferuje praktyczne wskazówki i techniki, które są niezbędne do skutecznego i bezpiecznego opuszczenia domu w przypadku nagłego zagrożenia.

Co kupić na kryzys? Od czego zacząć przygotowania?

Dodano:2024-01-09

Sytuacje awaryjne i długotrwałe kryzysy tak naprawdę mają wiele elementów wspólnych, bez względu na to, jaki jest ich przebieg i z czego wynikają. Podstawowym i najważniejszym podobieństwem jest fakt, że każda taka sytuacja oznacza konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb rodziny, mimo braku tego, z czego korzystamy na co dzień. Może to być brak prądu, wstrzymane lub przerywane dostawy wody pitnej, albo brak żywności w sklepach czy inna przyczyna, która uniemożliwia jej nabycie. Jednym z elementów przygotowań na takie scenariusze jest gromadzenie zapasów niezbędnych do przeżycia produktów. W dzisiejszym artykule omówimy pokrótce zasady przygotowywania takich zapasów.

Nowość: stalowe izolowane butelki LifeStraw Go 2.0 Stainless Steel

Dodano:2024-01-07

Niedawno do naszego magazynu trafiły nowe wersje izolowanych butelek na wodę z wymiennymi filtrami LifeStraw Go 2.0 Stainless Steel. To ulepszona wersja poprzednich butelek, z nieco inaczej skonstruowanym filtrem membranowym oraz wkładami węglowymi dla usuwania zanieczyszczeń chemicznych. Obydwa elementy filtrujące są oczywiście wymienne!

Powrót LifeStraw Flex, niestety na krótko...

Dodano:2024-01-01

Do naszego magazynu w ubiegłym tygodniu trafiła niewielka partia LifeStraw Flex z workiem grawitacyjnym. Niestety, ostatnia i więcej ich już nie będzie.