enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Formularz kontaktowy:

Koc ratunkowy BODYTHERM

(Koc termiczny / ratunkowy)
Koc ratunkowy BODYTHERM
Koc ratunkowy BODYTHERM
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj

Poza nożem kieszonkowym, koc ratunkowy (znany także jako koc termiczny) jest najbardziej „versatile” i najważniejszą częścią ekwipunku, który powinieneś mieć na swojej „must have” liście.

Koc ratunkowy BODYTHERM ma dwie strony: srebrną  chroniącą przed zimnem(srebrną stroną do ciała) i złotą chroniącą przed przegrzaniem (złotą powierzchnią do ciała).

Duże wymiary koca, 160cm X 200cm pozwalają na pełne owinięcie ciała kocem w obydwu przypadkach ! 

No ale ratunkowy koc termiczny może zrobić dla Ciebie znacznie więcej!

Z kocem możesz:

  • rozpuścić śnieg by uzyskać pitną wodę, połóż śnieg na kocu, a promienie słoneczne odbijające się od niego zrobią resztę;
  • zbudować kuchenkę słoneczną, na przykład, naklejając koc na wewnętrzną stronę parasola;
  • ocieplić swoje mieszkanie ukrywając się przed mrozem, albo schłodzić, zabezpieczając okna przed przenikaniem promieni słonecznych,
  • zrobić poncho, składając koc na pół i wycinając w nim otwór wielkości głowy;
  • sygnalizować / prosić o pomoc gdy wszelkie inne sposoby komunikacji zawiodą;
  • przyspieszyć proces SODIS (technika słonecznej dezynfekcji wody) poprzez skupianie promieni słonecznych na twojej butelce.

Koc ratunkowy BODYTHERM jest zrobiony w POLSCE, co znaczy, że kupując go wspierasz rodzinny biznes... zamiast anonimowego producenta z Dalekiego Wschodu, który za nic ma dbanie o pracownika, bezpieczne warunki pracy i środowisko.

Ocena:
4.25 / 5 (4 głosów)
Udostępnij:
Opinie użytkowników
2020-08-22 20:19:00
Nie działa wbrew poprzedniej opinii na ochłodzenie mieszkania , ewentualnie różnica jest bardzo symboliczna / pomijalna , do tego delikatnie mówiąc nie wygląda to z zewnątrz "rewelacyjnie" na szybie . Także do takiego celu nie polecam , a szkoda bo to polski produkt . Być może sprawdza się w swoim głównym zastosowaniu ale na szczęście nie miałem okazji go sprawdzić .
Odpowiedź obsługi sklepu:Ze swojej strony mogę podpisać się pod opinią dotyczącą chłodzenia mieszkania, czy może raczej mniejszego jego nagrzewania się. Dokładnie taki koc termiczny miałem na oknie kiedyś u siebie w mieszkaniu, w oknach skierowanych na zachód. Pięknie to nie wyglądało, rzeczywiście, natomiast zmniejszało ilość ciepła (oraz, naturalnie, także i światła) docierającego do wnętrza pokoju. Natomiast na ten efekt wpływ będą miały także i inne czynniki, np. temperatura powietrza na zewnątrz czy wiatr. Być może na zauważalny efekt będzie trzeba poczekać.

Polecam w takim przypadku zamontować koc na zewnątrz okna, tj. przykleić go od zewnątrz do ramy okiennej. Wtedy będzie odbijać promieniowanie jeszcze zanim dotrze ono do wnętrza mieszkania.

2019-09-02 00:45:24
Zainstalowałem kiedyś taki koc zamiast firanek w oknach.odbija promienie słoneczne i faktycznie w domu jest chłodniej. POLECAM NA UPAŁY!
2012-12-14 20:58:41
Swoją samochodową apteczkę wyposażyłem w dwa koce ratunkowe. Polecam.
2012-10-24 15:26:07
Wspaniały produkt który już nie raz uchronił zdrowie moje i innych. Niesamowicie praktyczny i moim zdaniem niezbędny w ekwipunku wyprawowym, zwłaszcza kiedy nie jesteśmy pewni pogody a przyjdzie nam obozować z dala od cywilizacji. Polecam :)
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
4.25 / 5 (4 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Karaluch 2011-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org