Lifestraw

LifeStraw, co na język polski można tłumaczyć jako Słomka Życia, powstała w 1999 roku, gdy istniejąca od 1957 roku duńska firma Vestergaard stworzyła swój pierwszy przenośny filtr do wody. Filtr opracowano na zlecenie fundacji założonej przez byłego prezydenta USA, Jimmy'ego Cartera, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się drakunkulozy, pasożytniczej choroby, do zarażenia którą dochodzi po spożyciu zainfekowanej wody.

Od tamtego czasu firma opracowuje kolejne generacje coraz lepszych filtrów do wody, powszechnie wykorzystywanych w turystyce i przez osoby przygotowujące się na trudne czasy. Jednocześnie firma cały czas wspiera biedne społeczności, zapewniając im czystą wodę do picia. Na każde 500 sprzedanych produktów dostarcza jeden filtr zapewniający setce dzieci czystą wodę pitną przez pięć lat.

Od 2020 roku jest certyfikowaną firmą neutralną klimatycznie, co oznacza, że mierzy powodowaną przez siebie emisję gazów cieplarnianych i ją bilansuje. 

Od 2021 jest certyfikowaną korporacją w ruchu B Corp. Ruch ten tworzą firmy, którym w działaniu przyświecają założenia zrównoważonego rozwoju. Oznacza to między innymi, że aktywnie działają na rzecz środowiska oraz społeczeństwa, odchodząc jednocześnie od maksymalizacji zysku.

Filtry
pojemność [ml]
  • od:do:
56PLN 350PLN
Inne filtry
Kelly Kettle "Trekker" 0,6 l (STAL)Kelly Kettle "Trekker" 0,6 l (STAL) Polecamy
Irlandzki czajnik Kelly Kettle "Trekker" (Stal)
48 sztuk BPER w cenie 41 (7 gratis, 14,6% taniej) BestsellerPolecamy
48xBP-ER
Wymienny wkład węglowy do filtra LifeStraw Flex. Na zdjęciu obok przedstawiony jest wkład słomkowy do tego filtra, który można kupić osobno. BestsellerPolecamy
Wkład węglowy do LifeStraw Flex
Gwizdek sygnalizacyjnyGwizdek sygnalizacyjny BestsellerPolecamy
Emergency whistle

Gwizdek sygnalizacyjny

12.50PLN 12.05PLN