enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Karta Survivalowa od Baladéo
Promocja 
19.66PLN
Kompas z agrafką Coghlans
Promocja 
12.30PLN
Formularz kontaktowy:

 

 

Witamy w sklepie internetowym Karaluch !

 

Historia Karalucha

 

Założyciel sklepu KARALUCH, Lars-Peter Otzen jest byłym wysokiej rangi oficerem specjalizujący się w SAR (Search and Rescue) – Poszukiwanie i Ratunek  na morzu oraz innych ekstremalnie niesprzyjających środowiskach.  

Lars-Peter pracował jako konsultant i doradca dla wielu firm wytwarzających produkty SOLAS (Safety Of Live at Sea- Bezpieczeństwo Życia na Morzu); obecnie w dalszym ciągu jest aktywny w zakresie profesjonalnego treningu dla żeglarzy, marynarzy i pilotów.

 

 W związku ze swoim wieloletnim doświadczeniem posiada wnikliwą wiedzę na temat jaki sprzęt działa niezawodnie w ekstremalnych warunkach a jaki nie. Z czasem zainteresowanie rozciągnęło się na indywidualne przygotowanie do przetrwania w sytuacji życia lub śmierci.

 

Przez długi czas  Lars-Peter sprawdzał i testował różne produkty (ku utrapieniu jego żony, która musiała przetrwać dom pełen różnej jakości „zabawek” męża) aż udało mu się stworzyć własne, niezawodne i niezbędne minimum z produktów ogólnodostępnych na rynku.

 

Warunki, które muszą spełnić produkty zasługujące na uznanie są  bardzo proste:

- muszą być łatwe i bezpieczne w użyciu

- mieć raczej małe wymiary tak by mogłyby być przechowywane w domu, samochodzie czy torbie.

- muszą posiadać niezależne źródło energii (rozwiązania wykraczające poza standardowe: baterie/ gaz/ nafta)

Lars wraz z żoną i dziećmi mieszka w Polsce i ciągle z wielkim entuzjazmem dalej poszukuje produktów spełniających jego wymagania.

Od sierpnia 2016 r. sklep prowadzi Krzysztof Lis, z wykształcenia inżynier mechanik, z zamiłowania preppers. Współautor istniejącego od 2010 r. bloga Domowy Survival o przygotowaniach na trudne czasy.

 

 

 

wydrukuj

Karaluch 2011-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org