SjambokSjambok
Sjambok
Sjambok

Sjambok 42''

Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Cena:79,00PLN

Sjambok 54''

Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Cena:119,00PLN
Udostępnij:

W Afryce Sjambok (Sham-Bwak) jest używany jako bat, palcat, jako środek do odstraszania mniejszych agresywnych zwierzątek lub jako narzędzie do samoobrony.

  

Znany jest również jako "Imvubu" "Kiboko" lub "Plaga RPA" .......tą ostatnią nazwę zawdzięcza bardzo aktywnej roli jaką Sjambok odegrał w zakresie kontroli zamieszek w Afryce Południowej.

 

W KARALUCHU nazywamy go "Najbardziej przebiegłą rzeczą kiedykolwiek wymyśloną przez człowieka!"

 

Uderzenie batem Sjambok, nawet przy niskich prędkościach, jest wyjątkowo bolesne.

 

To, w połączeniu z jego bardzo lekką wagą jest powodem, dla którego wybraliśmy Sjambok do KARALUCHA.

 

Nawet dziecko, osoba niepełnosprawana lub skrajnie wyczerpana fizycznie będzie w stanie wykorzystać Sjambok z bardzo wysoką szansą na pokonanie przeciwnika.

 

W swojej pierwotnej formie sjambok jest wykonany ze skóry hipopotama lub innego zagrożonego gatunku, dlatego też zdecydowaliśmy się zaoferować wersję wykonaną z poliproplenu:

 

Daje on sjambokowi  taką samą elastyczność jak ten wykonany z oryginalnych materiałów i ma oczywistą przewagę: nie jest tak wrażliwy na wilgoć i zużycie jak sjambok wykonany z skóry.

 

Jest to broń długa, trzeba będzie sporego wysiłku by nosić ją ukrytą, ale to jest ok, ponieważ my w KARALUCHU wierzymy że osoby  ukrywające broń są częścią problemu, a nie rozwiązaniem.

 

I jeszcze jedno: W tym momencie Sjambok jest raczej mało znany w naszej części świata, więc będziesz miał szansę uderzyć z zaskoczenia ....... a osoby, które wiedzą co może zrobić Sjambok (!) prawdopodobnie nie będą wchodzić ci w drogę


Występuje w dwóch rozmiarach (długościach) : 42 cale i 54 cale.

 
Waga: 378 g lub 450 

Długość 107 cm / 42 cale lub 137 cm / 54 cale.


Prepper
Prepersi
Preppersi
Survival