enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Formularz kontaktowy:

Sjambok

(Sjambok)
Sjambok
Sjambok
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj

W Afryce Sjambok (Sham-Bwak) jest używany jako bat, palcat, jako środek do odstraszania mniejszych agresywnych zwierzątek lub jako narzędzie do samoobrony.

  

Znany jest również jako "Imvubu" "Kiboko" lub "Plaga RPA" .......tą ostatnią nazwę zawdzięcza bardzo aktywnej roli jaką Sjambok odegrał w zakresie kontroli zamieszek w Afryce Południowej.

 

W KARALUCHU nazywamy go "Najbardziej przebiegłą rzeczą kiedykolwiek wymyśloną przez człowieka!"

 

Uderzenie batem Sjambok, nawet przy niskich prędkościach, jest wyjątkowo bolesne.

 

To, w połączeniu z jego bardzo lekką wagą jest powodem, dla którego wybraliśmy Sjambok do KARALUCHA.

 

Nawet dziecko, osoba niepełnosprawana lub skrajnie wyczerpana fizycznie będzie w stanie wykorzystać Sjambok z bardzo wysoką szansą na pokonanie przeciwnika.

 

W swojej pierwotnej formie sjambok jest wykonany ze skóry hipopotama lub innego zagrożonego gatunku, dlatego też zdecydowaliśmy się zaoferować wersję wykonaną z poliproplenu:

 

Daje on sjambokowi  taką samą elastyczność jak ten wykonany z oryginalnych materiałów i ma oczywistą przewagę: nie jest tak wrażliwy na wilgoć i zużycie jak sjambok wykonany z skóry.

 

Jest to broń długa, trzeba będzie sporego wysiłku by nosić ją ukrytą, ale to jest ok, ponieważ my w KARALUCHU wierzymy że osoby  ukrywające broń są częścią problemu, a nie rozwiązaniem.

 

I jeszcze jedno: W tym momencie Sjambok jest raczej mało znany w naszej części świata, więc będziesz miał szansę uderzyć z zaskoczenia ....... a osoby, które wiedzą co może zrobić Sjambok (!) prawdopodobnie nie będą wchodzić ci w drogę


Występuje w dwóch rozmiarach (długościach) : 42 cale i 54 cale.

 
Waga: 378 g lub 450 

Długość 107 cm / 42 cale lub 137 cm / 54 cale.


Prepper
Prepersi
Preppersi
Survival
Warianty:
Sjambok 42'' Dostępność:
chwilowy brak na magazynie
Cena: 79.00PLN
Sjambok 54'' Dostępność:
chwilowy brak na magazynie
Cena: 119.00PLN
Ocena:
5.00 / 5 (2 głosów)
Udostępnij:
Opinie użytkowników
2020-09-04 17:00:21
Super sprzęt!
2020-02-06 12:11:55
Test dłuższego: Dwóch podobnej klasy, masy, wieku i wielkosci czynnych zawodników. Jeden z nożem (atrapa), drugi że sjambokiem. Mniej więcej na 1/3 Do połowy wejść osobą z nożem dostawała i bez oporów wchodziła nożem (reszta to trafienia atrapą noża bez oderwania sjambokiem).Więc trochę się zawiodłem, bo liczyłem na mocniejszy efekt bólowy po trafieniu (zostawia głębokie bruzdy, szybko siniejące, jakby rozcięcia pod skórą). Sytuacja jednak drastycznie się zmieniła przy chwycie odwrotnym czyli ciężką gałką do przodu. Przy próbie wejścia mocne trafienie w skroń, skończyło by się źle gdyby nie maska, moment zamroczenia, kolejne trafienie w bark i gleba były cucące. Ładnie zadziałał też element psychologiczny. Widząc ślady trafień nikt inny nie chciał próbować Wniosek: sjambok może być bardzo skuteczny, ale w mniej bezpiecznym wydaniu.
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
5.00 / 5 (2 głosów)
Opinia:
Podpis:
Karaluch 2011-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org