Producent:
Udostępnij:
- Gdzie trzymać zapas wody na trudne czasy? - pytają nas często internauci. Odpowiadamy, że rozsądnym rozwiązaniem jest używanie butelek PET po napojach i wymiana wody w nich raz w roku ze względu na związki chemiczne przenikające z butelek do wody. Ale nie wszystkim to wystarcza.

Dla takich osób mamy w ofercie pojemniki AquaBrick™ firmy Sagan™. To pojemniki wykonane z wytrzymałego tworzywa HDPE (polietylen wysokiej gęstości), idealnie nadające się na przechowywanie wody (ale nie tylko!) na naprawdę trudne czasy. Nie zawiera BPA! W pełni nadaje się do recyklingu.

Zbiorniki są w stanie wytrzymać temperatury sięgające aż 110°C, zaś plastik staje się kruchy dopiero w temperaturze -75°C. Oznacza to, że wodę można w nich przechowywać w domu, piwnicy, na strychu, w samochodzie pod blokiem, zakopaną pod ziemią, czy po prostu ustawioną na świeżym powietrzu.

Skoro mówimy o ustawieniu, warto wspomnieć, że konstrukcja zbiorników AquaBrick powoduje, że idealnie nadają się do ustawiania w stosy właśnie. Na jednej stronie zbiornika znajdują się dwie wypustki, na drugiej dwa otwory. To pozwala ustawiać je w stosy pojedyncze, podwójne, albo w innej konfiguracji. 

Każdy zbiornik ma pojemność 3 galonów, czyli 11,35 litrów wody, co stanowi zapas na 72 godziny dla 1 osoby. Ale te zbiorniki nadają się do przechowywania nie tylko wody, lecz także wszystkich innych rzeczy, które potrzebujemy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci właśnie. Skoro mogą przechować wodę w środku, mogą zabezpieczyć to, co w środku przed działaniem wody. Można w nich przechowywać więc także:
 • sypką żywność (aż 9 kg),
 • zestaw przetrwania na 72 godziny,
 • kopię najważniejszych dokumentów,
 • amunicję do broni palnej (w Polsce ze względu na przepisy trzeba byłoby trzymać taki pojemnik dodatkowo w szafie pancernej) lub proch strzelniczy do broni czarnoprochowej.

Ze względu na karby na krawędziach, można je wygodnie i skutecznie zamocować taśmami do bagażnika dachowego w samochodzie, na bagażniku rowerowym lub do quada. 

Jeśli masz dużą zamrażarkę, możesz wykorzystać pojemnik do zrobienia dużego bloku lodowego, który skutecznie utrzyma temperaturę w zamrażarce przez jakiś czas po wyłączeniu prądu. 

Parametry:
 • długość 46 cm,
 • szerokość 23 cm,
 • wysokość 15 cm,
 • masa 1,07 kg,
 • pojemność 11,35 litrów.

Wyprodukowane w USA.

Pasujące do

Zakrętka z kranem do pojemników Sagan Aquabrick Promocja
Zakrętka AquaBrick

Kupujący ten produkt kupili także:

Wodoodporny pojemnik na zapałki / drobiazgi Wodoodporny pojemnik na zapałki / drobiazgi Promocja
Wodoodporny pojemnik na zapałki Wodoodporny pojemnik na drobiazgi
Outdoorowy toster od CoghlansOutdoorowy toster od Coghlans Promocja
Coghlans Camp Stove Toaster
Filtr Sagan Aquabrick (zestaw)Filtr Sagan Aquabrick (zestaw) Promocja
Filtr Sagan Aquabrick (zestaw)
Ultralite Bivy 2 osobowy śpiwór survivalowyUltralite Bivy 2 osobowy śpiwór survivalowy Promocja
RELAGS Ultralite Bivy / Awaryjny Śpiwór Survivalowy dwuosobowy
Pojemnik Sagan AquaBrick + zakrętka z kranem Promocja
Pojemnik AquaBrick + zakrętka