Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak. Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak. Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak.
Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak.
Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak.
Kuchenka Optimus Polaris Optifuel(TM) z podłączonym kartuszem gazowym oraz butlą na paliwa ciekłe z pompką. Kartusz i butelka nie znajdują się w zestawie, ale pompka do butelki już tak.

Kuchenka Optimus Polaris Optifuel + pompka

Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Cena:
799,00PLN

Kuchenka Optimus Polaris Optifuel Tactical (Black) + pompka

Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Cena:
909,00PLN
Producent:
Udostępnij:

Bezpieczna i nowoczesna kuchenka gazowo-benzynowa Optimus Polaris Optifuel™ to jedna z najbardziej uniwersalnych kuchenek na polskim rynku. Ze względu na bardzo duży zakres możliwych do użycia paliw, to jest:

 • benzynę ekstrakcyjną,
 • benzynę silnikową,
 • naftę,
 • naftę lotniczą,
 • olej napędowy,
 • propan,
 • propan-butan,

wydaje się idealną pod kątem wykorzystania w sytuacjach awaryjnych. Z jej pomocą bez problemu zagotujesz błyskawicznie nawet dużą ilość wody, usmażysz jajecznicę, ugotujesz zupę albo garnek ziemniaków. Co więcej, dla wymiany paliwa konieczne jest tylko wymiana butli z paliwem i nie ma potrzeby wykonywania np. zmiany dyszy w palniku.

Zbiornik na paliwa ciekłe (trzeba dokupić osobno, w sklepie mamy takie o pojemności 400 ml i 600 ml) posiada zakrętkę, w miejsce której wkręca się sprzedawaną w tym zestawie razem z kuchenką pompkę, za pomocą której podnosi się ciśnienie w zbiorniku. To zaś z kolei przekłada się na dużo większe bezpieczeństwo użytkowania niż w przypadku dawnych radzieckich kostek-breżniewek!

Optimus Polaris Optifuel może być używany z praktycznie każdym rodzajem paliwa (oprócz alkoholu!).

Skład zestawu:

 • kuchenka składana wraz z wężykiem,
 • pompka do zbiornika na paliwo ciekłe (wkręcana w miejsce zakrętki zbiornika),
 • narzędzie serwisowe,
 • składana osłona przeciwwietrzna,
 • worek do przenoszenia.

Zestaw Tactical (zwany również Black) różni się jedynie kolorystyką, tj. pokrętło oraz uchwyt pompki są czarne. Można do niego też dokupić czarny zbiornik paliwa, co uczyni całość rzeczywiście bardziej taktyczną. ;) 

Parametry techniczne:

 • waga całego zestawu -- 475 g (po doliczeniu zbiornika o pojemności 400 ml),
 • wymiary po złożeniu -- 14 x 8 x 6,5 cm,
 • moc na paliwie ciekłym -- do 4,2 kW,
 • moc na paliwie gazowym -- do 3,3 kW,
 • czas pracy na kartuszu 230 g -- do 105 minut,
 • czas pracy na paliwie ciekłym -- do 100 minut.

Uwaga! Nie należy wypełniać butli z paliwem ciekłym całkowicie, a jedynie do znajdującego się na butli oznaczenia maksymalnego poziomu wypełnienia. Pusta przestrzeń w zbiorniku musi pozostać na pompkę i powietrze, które zostanie sprężone podczas sprężania paliwa w butli. 

Zbiornik na paliwo ciekłe należy dokupić osobno!

Uwaga! Nie należy korzystać z kuchenki w pomieszczeniach zamkniętych ze względu na ryzyko powstawania czadu (tlenku węgla). To jednak nie przeszkadza norweskiej armii używać takich kuchenek do ogrzewania namiotów. ;) 

Pasujące do

Kupujący ten produkt kupili także:

Racje żywnościowe BPER Polecamy
BP-ER Ration
Soczewka Fresnela "Credit Card"Soczewka Fresnela "Credit Card" Polecamy
Soczewka Fresnela "Credit Card"
Zapałki sztormowe Origin Outdoors Polecamy
Origin Outdoors Storm Matches
Kuchenka Samotny Wilk marki Survival Kettle w trzech rozmiarach (od lewej): mini, light oraz bushcraft.Kuchenka Samotny Wilk light przy pracy, gotowanie wody do liofilizowanego dania z wykorzystaniem patyków i szyszek.
Kuchenka Samotny Wilk
Zawartość zestawu Trek'n Eat Tactical Day Ration Pack (brakuje na fotce jednego liofilizowanego dania oraz kilku dodatków). Kubek nie wchodzi w skład zestawu. Wygodne opakowanie dziennej racji Trek'n Eat Tactical Day Ration Pack
Dzienna racja żywnościowa Trek'n Eat Tactical Day Ration Pack