enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Filtr osobisty LifeStraw Steel
Nowość Promocja 
264.00PLN
Flara ostrzegawcza 20minutowa
Nowość Promocja 
49.00PLN
Odbijający ciepło brezent (tarp)
Nowość Promocja 
60.40PLN
RELAGS Notatnik Outdoorowy
Nowość 
29.00PLN
Formularz kontaktowy:

Kategoria główna

Czysta woda

Katadyn Base Camp Pro

Katadyn Base Camp Pro

NowośćPromocja
(Filtr Katadyn Base Camp Pro)
Katadyn Base Camp Pro
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
Zgodnie z zasadą trójek, czysta woda jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. W trakcie lub zaraz po katastrofie o dużej skali, dostawy świeżej, czystej wody w sposób nieunikniony będą ograniczane, lub nawet całkowicie ustaną.

To sprawi, że jedynym źródłem wody na jakiś czas staną się jeziora, rzeki, stawy, parkowe fontanny i przydrożne rowy. Picie tej nieprzetworzonej wody doprowadzi do chorób, zmieniając Twój status z "ocalały" na "ofiara".

Przegotowywanie wody, aby zabić szkodliwe mikroorganizmy jest dobrym pomysłem, ale trzeba będzie rozpalić ogień... Ogień, który pokaże w promieniu 500 m "tu jestem". I który wymaga najpierw zdobycia odpowiedniej ilości opału...

Używanie środków chemicznych do uzdatniania wody jest również rozwiązaniem, ale dlaczego uzależniać się od zasobu, którego (szybko!) zabraknie?

Filtracja jest optymalna, a KATADYN BASE CAMP PRO to jeden z najlepszych filtrów na rynku, specjalnie dla tego scenariusza. 

Ponadto:
  • element filtrujący w KATADYN BASE CAMP PRO znajduje się w dużym, foliowym, szczelnym i mocnym worku -- za jego pomocą można transportować aż 10 litrów wody, którą chcesz przefiltrować -- wystarczy udać się z filtrem do źródła wody, tam go napełnić i całość przynieść do domu lub do obozowiska,
  • jest bardzo lekki -- waży ok. 400 g,
  • jest filtrem grawitacyjnym -- woda sama przepływa przez element filtrujący pod wpływem siły ciążenia, co sprawia, że filtr nie ma żadnych mogących się popsuć elementów ruchomych i nie trzeba nic pompować,
  • jest w stanie przefiltrować nawet 1 500 litrów wody, zależnie od jej jakości, 
  • ma wydajność nawet 2 litrów na minutę, co pozwala błyskawicznie uzyskać wodę nadającą się do picia.
Filtr usuwa bakterie i przetrwalniki mikroorganizmów, oraz cząstki stałe zawieszone w wodzie. Oznacza to, że w razie jej skażenia pyłem radioaktywnym można tego filtra użyć do jego usunięcia.

Ze względu na swoje cechy wydaje się być optymalnym filtrem dla grupy, na przykład dla całej kilkuosobowej rodziny. Będzie zdecydowanie wygodniejszy w użyciu, niż filtr słomkowy. 

Element filtrujący można zdemontować i zakupić osobno (aby zrobić większy zapas). 

Producentem filtra jest szwajcarski koncern KATADYN, który posiada m.in. takie marki jak Optimus (kuchenki) czy Trek-n-Eat (jedzenie outdoorowe).

Produkt nie służy do odsalania wody morskiej!
Cena:521.00 PLN
Dostępność duża
Ilość: szt.
Producent
Katadyn
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Udostępnij:
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Karaluch 2011-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - oprogramowanie sklepu internetowego