enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0

Katadyn Base Camp Pro

Promocja
(Filtr Katadyn Base Camp Pro)
Katadyn Base Camp Pro
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
Zgodnie z zasadą trójek, czysta woda jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. W trakcie lub zaraz po katastrofie o dużej skali, dostawy świeżej, czystej wody w sposób nieunikniony będą ograniczane, lub nawet całkowicie ustaną.

To sprawi, że jedynym źródłem wody na jakiś czas staną się jeziora, rzeki, stawy, parkowe fontanny i przydrożne rowy. Picie tej nieprzetworzonej wody doprowadzi do chorób, zmieniając Twój status z "ocalały" na "ofiara".

Przegotowywanie wody, aby zabić szkodliwe mikroorganizmy jest dobrym pomysłem, ale trzeba będzie rozpalić ogień... Ogień, który pokaże w promieniu 500 m "tu jestem". I który wymaga najpierw zdobycia odpowiedniej ilości opału...

Używanie środków chemicznych do uzdatniania wody jest również rozwiązaniem, ale dlaczego uzależniać się od zasobu, którego (szybko!) zabraknie?

Filtracja jest optymalna, a KATADYN BASE CAMP PRO to jeden z najlepszych filtrów na rynku, specjalnie dla tego scenariusza. 

Ponadto:
  • element filtrujący w KATADYN BASE CAMP PRO znajduje się w dużym, foliowym, szczelnym i mocnym worku -- za jego pomocą można transportować aż 10 litrów wody, którą chcesz przefiltrować -- wystarczy udać się z filtrem do źródła wody, tam go napełnić i całość przynieść do domu lub do obozowiska,
  • jest bardzo lekki -- waży ok. 400 g,
  • jest filtrem grawitacyjnym -- woda sama przepływa przez element filtrujący pod wpływem siły ciążenia, co sprawia, że filtr nie ma żadnych mogących się popsuć elementów ruchomych i nie trzeba nic pompować,
  • jest w stanie przefiltrować nawet 1 500 litrów wody, zależnie od jej jakości, 
  • ma wydajność nawet 2 litrów na minutę, co pozwala błyskawicznie uzyskać wodę nadającą się do picia.
Filtr usuwa bakterie i przetrwalniki mikroorganizmów, oraz cząstki stałe zawieszone w wodzie. Oznacza to, że w razie jej skażenia pyłem radioaktywnym można tego filtra użyć do jego usunięcia.

Ze względu na swoje cechy wydaje się być optymalnym filtrem dla grupy, na przykład dla całej kilkuosobowej rodziny. Będzie zdecydowanie wygodniejszy w użyciu, niż filtr słomkowy. 

Element filtrujący można zdemontować i zakupić osobno (aby zrobić większy zapas). 

Producentem filtra jest szwajcarski koncern KATADYN, który posiada m.in. takie marki jak Optimus (kuchenki) czy Trek-n-Eat (jedzenie outdoorowe).

Produkt nie służy do odsalania wody morskiej!Potrzebujesz pomocy przy wyborze filtra do wody z naszej oferty? Zajrzyj do naszego poradnikowego artykułu zatytułowanego Jaki filtr do wody wybrać?
Producent
Katadyn
Filtr po użyciu należy chronić przed niskimi temperaturami. Zamarznięcie wilgoci spowoduje jego uszkodzenie i sprawi, że filtr nie będzie nadawać się do użycia (nie będzie dobrze filtrować wody).
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Udostępnij:
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Karaluch 2011-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org