Pojemnik Sagan AquaBrickPojemnik Sagan AquaBrickPojemnik Sagan AquaBrickPojemnik Sagan AquaBrickPojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Producent:
Udostępnij:
- Gdzie trzymać zapas wody na trudne czasy? - pytają nas często internauci. Odpowiadamy, że rozsądnym rozwiązaniem jest używanie butelek PET po napojach i wymiana wody w nich raz w roku ze względu na związki chemiczne przenikające z butelek do wody. Ale nie wszystkim to wystarcza.

Dla takich osób mamy w ofercie pojemniki AquaBrick™ firmy Sagan™. To pojemniki wykonane z wytrzymałego tworzywa HDPE (polietylen wysokiej gęstości), idealnie nadające się na przechowywanie wody (ale nie tylko!) na naprawdę trudne czasy. Nie zawiera BPA! W pełni nadaje się do recyklingu.

Zbiorniki są w stanie wytrzymać temperatury sięgające aż 110°C, zaś plastik staje się kruchy dopiero w temperaturze -75°C. Oznacza to, że wodę można w nich przechowywać w domu, piwnicy, na strychu, w samochodzie pod blokiem, zakopaną pod ziemią, czy po prostu ustawioną na świeżym powietrzu.

Skoro mówimy o ustawieniu, warto wspomnieć, że konstrukcja zbiorników AquaBrick powoduje, że idealnie nadają się do ustawiania w stosy właśnie. Na jednej stronie zbiornika znajdują się dwie wypustki, na drugiej dwa otwory. To pozwala ustawiać je w stosy pojedyncze, podwójne, albo w innej konfiguracji. 

Każdy zbiornik ma pojemność 3 galonów, czyli 11,35 litrów wody, co stanowi zapas na 72 godziny dla 1 osoby. Ale te zbiorniki nadają się do przechowywania nie tylko wody, lecz także wszystkich innych rzeczy, które potrzebujemy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci właśnie. Skoro mogą przechować wodę w środku, mogą zabezpieczyć to, co w środku przed działaniem wody. Można w nich przechowywać więc także:
  • sypką żywność (aż 9 kg),
  • zestaw przetrwania na 72 godziny,
  • kopię najważniejszych dokumentów,
  • amunicję do broni palnej (w Polsce ze względu na przepisy trzeba byłoby trzymać taki pojemnik dodatkowo w szafie pancernej) lub proch strzelniczy do broni czarnoprochowej.

Ze względu na karby na krawędziach, można je wygodnie i skutecznie zamocować taśmami do bagażnika dachowego w samochodzie, na bagażniku rowerowym lub do quada. 

Jeśli masz dużą zamrażarkę, możesz wykorzystać pojemnik do zrobienia dużego bloku lodowego, który skutecznie utrzyma temperaturę w zamrażarce przez jakiś czas po wyłączeniu prądu. 

Parametry:
  • długość 46 cm,
  • szerokość 23 cm,
  • wysokość 15 cm,
  • masa 1,07 kg,
  • pojemność 11,35 litrów.

Wyprodukowane w USA.

Pasujące do

Kupujący ten produkt kupili także:

Cold Steel "Shark"
(Kubotan / Flamaster)
(W najnowszej partii opakowanie wygląda już nieco inaczej)Midland ER300  radio AM/FM z ładowarką na korbkę Polecamy
Midland ER300
Kelly Kettle talerze ze stali nierdzewnejKelly Kettle talerze ze stali nierdzewnej Polecamy
Kelly Kettle Talerze