enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Survival Kettle
Nowość Promocja 
189.00PLN
zapalniczka żarowa "Outdoor"
Promocja 
29.00PLN
Formularz kontaktowy:

Kategoria główna

Czysta woda

Pojemnik Sagan AquaBrick

Pojemnik Sagan AquaBrick

NowośćPromocja
(Pojemnik AquaBrick)
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Pojemnik Sagan AquaBrick
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
- Gdzie trzymać zapas wody na trudne czasy? - pytają nas często internauci. Odpowiadamy, że rozsądnym rozwiązaniem jest używanie butelek PET po napojach i wymiana wody w nich raz w roku ze względu na związki chemiczne przenikające z butelek do wody. Ale nie wszystkim to wystarcza.

Dla takich osób mamy w ofercie pojemniki AquaBrick™ firmy Sagan™. To pojemniki wykonane z wytrzymałego tworzywa HDPE (polietylen wysokiej gęstości), idealnie nadające się na przechowywanie wody (ale nie tylko!) na naprawdę trudne czasy. Nie zawiera BPA! W pełni nadaje się do recyklingu.

Zbiorniki są w stanie wytrzymać temperatury sięgające aż 110°C, zaś plastik staje się kruchy dopiero w temperaturze -75°C. Oznacza to, że wodę można w nich przechowywać w domu, piwnicy, na strychu, w samochodzie pod blokiem, zakopaną pod ziemią, czy po prostu ustawioną na świeżym powietrzu.

Skoro mówimy o ustawieniu, warto wspomnieć, że konstrukcja zbiorników AquaBrick powoduje, że idealnie nadają się do ustawiania w stosy właśnie. Na jednej stronie zbiornika znajdują się dwie wypustki, na drugiej dwa otwory. To pozwala ustawiać je w stosy pojedyncze lub podwójne. 

Każdy zbiornik ma pojemność 3 galonów, czyli 11,35 litrów wody, co stanowi zapas na 72 godziny dla 1 osoby. Ale te zbiorniki nadają się do przechowywania nie tylko wody, lecz także wszystkich innych rzeczy, które potrzebujemy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci właśnie. Skoro mogą przechować wodę w środku, mogą zabezpieczyć to, co w środku przed działaniem wody. Można w nich przechowywać więc także:
  • sypką żywność (aż 9 kg),
  • zestaw przetrwania na 72 godziny,
  • kopię najważniejszych dokumentów,
  • amunicję do broni palnej (w Polsce ze względu na przepisy trzeba byłoby trzymać taki pojemnik dodatkowo w szafie pancernej) lub proch strzelniczy do broni czarnoprochowej.

Ze względu na karby na krawędziach, można je wygodnie i skutecznie zamocować taśmami do bagażnika dachowego w samochodzie, na bagażniku rowerowym lub do quada. 

Jeśli masz dużą zamrażarkę, możesz wykorzystać pojemnik do zrobienia dużego bloku lodowego, który skutecznie utrzyma temperaturę w zamrażarce przez jakiś czas po wyłączeniu prądu. 

Parametry:
  • długość 46 cm,
  • szerokość 23 cm,
  • wysokość 15 cm,
  • masa 1,07 kg,
  • pojemność 11,35 litrów.

Wyprodukowane w USA.
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Udostępnij:
Opinie użytkowników
2017-10-04 13:16:52
mam, używam, polecam :)
używam tylko do wody pitnej na wyprawach off-road, nie muszę się martwić, czy mi się nie wyleje bo się zgniotło, ani że się przewróci i pęknie.
solidny plastik, nakrętka wygodna i szczelna, szeroki otwór wlewowy. dzięki swojej konstrukcji można je składować w stabilnej kolumnie jeden na drugim. wygodne do noszenia.
polecam i zachwalam :)
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Opinia:
Podpis:
Kupujący ten produkt kupili także:
Karaluch 2011-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - oprogramowanie sklepu internetowego