Producent:
Udostępnij:
Zgodnie z zasadą trójek, czysta woda jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. W trakcie lub zaraz po katastrofie o dużej skali, dostawy świeżej, czystej wody w sposób nieunikniony będą ograniczane, lub nawet całkowicie ustaną.

To sprawi, że jedynym źródłem wody na jakiś czas staną się jeziora, rzeki, stawy, parkowe fontanny i przydrożne rowy. Picie tej nieprzetworzonej wody doprowadzi do chorób, zmieniając Twój status z "ocalały" na "ofiara".

Przegotowywanie wody, aby zabić szkodliwe mikroorganizmy jest dobrym pomysłem, ale trzeba będzie rozpalić ogień... Ogień, który pokaże w promieniu 500 m "tu jestem". I który wymaga najpierw zdobycia odpowiedniej ilości opału...

Używanie środków chemicznych do uzdatniania wody jest również rozwiązaniem, ale dlaczego uzależniać się od zasobu, którego (szybko!) zabraknie?

Filtracja jest optymalna, a KATADYN BASE CAMP PRO to jeden z najlepszych filtrów na rynku, specjalnie dla tego scenariusza. 

Ponadto:
  • element filtrujący w KATADYN BASE CAMP PRO znajduje się w dużym, foliowym, szczelnym i mocnym worku -- za jego pomocą można transportować aż 10 litrów wody, którą chcesz przefiltrować -- wystarczy udać się z filtrem do źródła wody, tam go napełnić i całość przynieść do domu lub do obozowiska,
  • jest bardzo lekki -- waży ok. 400 g,
  • jest filtrem grawitacyjnym -- woda sama przepływa przez element filtrujący pod wpływem siły ciążenia, co sprawia, że filtr nie ma żadnych mogących się popsuć elementów ruchomych i nie trzeba nic pompować,
  • jest w stanie przefiltrować nawet 1 500 litrów wody, zależnie od jej jakości, 
  • ma wydajność nawet 2 litrów na minutę, co pozwala błyskawicznie uzyskać wodę nadającą się do picia.
Filtr usuwa bakterie i przetrwalniki mikroorganizmów, oraz cząstki stałe zawieszone w wodzie. Oznacza to, że w razie jej skażenia pyłem radioaktywnym można tego filtra użyć do jego usunięcia.

Ze względu na swoje cechy wydaje się być optymalnym filtrem dla grupy, na przykład dla całej kilkuosobowej rodziny. Będzie zdecydowanie wygodniejszy w użyciu, niż filtr słomkowy. 

Element filtrujący można zdemontować i zakupić osobno (aby zrobić większy zapas). 

Producentem filtra jest szwajcarski koncern KATADYN, który posiada m.in. takie marki jak Optimus (kuchenki) czy Trek-n-Eat (jedzenie outdoorowe).

Produkt nie służy do odsalania wody morskiej!Potrzebujesz pomocy przy wyborze filtra do wody z naszej oferty? Zajrzyj do naszego poradnikowego artykułu zatytułowanego Jaki filtr do wody wybrać?

Pasujące do

Wymienny wkład filtrujący do Katadyn Base Camp Pro Promocja
Wymienny wkład Filtr Katadyn Base Camp Pro

Kupujący ten produkt kupili także:

Kelly Kettle Ultimate Kit  zestaw czajnik + akcesoriaKelly Kettle Ultimate Kit  zestaw czajnik + akcesoria Bestseller
Kelly Kettle Ultimate Kit
Czajnik Kelly Kettle "Scout" 1,2 l STALCzajnik Kelly Kettle "Scout" 1,2 l STAL
Kelly Kettle "Scout" 1,2 L
Kelly Kettle i płomienie w środkuKelly Kettle z zielonym korkiemgwizdkiem BestsellerPromocja
Irlandzki czajnik Kelly Kettle "Base Camp" STAL
Zapałki sztormowe Origin Outdoors Promocja
Origin Outdoors Storm Matches
Freeplay TUF (FM/AM/SW)Freeplay TUF (FM/AM/SW)
Radio / Latarka Freeplay TUF