enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Formularz kontaktowy:

Zestaw 72h / minimum

Bestseller
(Zestaw 72h / minimum)
Zestaw 72h / minimum
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
To absolutne minimum dla każdego, kto chce mieć sensowny zestaw przetrwania na 72 godziny. W jego skład wchodzą bowiem:

Radio na korbkę
zapewnia kontakt ze światem w sytuacji, gdy zabraknie prądu w gniazdkach. W takich warunkach dobrze jest wiedzieć, czy ten brak prądu potrwa dłużej i w ogóle co się dookoła nas dzieje. Takie informacje prawdopodobnie będą przekazywane właśnie za pomocą lokalnych stacji radiowych. Trzeba tylko mieć możliwość ich odbioru.


Dodatkowo, Freeplay TUF ma jeszcze latarkę LED, wbudowany akumulator i baterię słoneczną. Co więcej, można z jego pomocą naładować telefon komórkowy, bowiem ma on gniazdko USB, do którego pasuje ogromna część dzisiejszych ładowarek. 

Zapas niezbędnych kalorii i energii do przetrwania trudnych chwil zapewnią 3 opakowania racji żywnościowych Seven Oceans. Wyprodukowane do wykorzystania na tratwach ratunkowych, mają pięcioletni termin przydatności do spożycia i zapakowane są w mocne, hermetyczne opakowanie. 

Racje te nie wymagają warunków chłodniczych do przechowywania, a więc nie ulegną zepsuciu, gdy zabraknie prądu. Nie wymagają też energii ani wody do przygotowania do spożycia, bo są do zjedzenia gotowe od razu po wyjęciu z opakowania. Można je rozrobić z niewielką ilością wody co pozwoli otrzymać coś w rodzaju owsianki i da możliwość nakarmienia dziecka. 

Jedno opakowanie racji waży 500 g i ma w sobie 2 500 kcal. A zatem ten zestaw zawiera 7 500 kcal, co jest ilością wystarczającą na 72-godzinny kryzys.

Bezpieczną wodę do picia, pozbawioną biologicznych i mechanicznych zanieczyszczeń, zapewni zaś filtr Lifestraw. To filtr przenośny, z pomocą którego można pić wodę bezpośrednio ze źródła, albo z naczynia czy pojemnika, w którym przyniesiemy ją z niepewnego źródła. Filtr ten nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych ani soli, dlatego nie należy używać go do picia wody zanieczyszczonej np. pestycydami czy wody morskiej.
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Udostępnij:
Opinie użytkowników
2017-04-21 14:58:25
Moim zdaniem najlepszy zestaw. Radio z wbudowanym panelem słonecznym i możliwością ładowania telefonu - super! Racje żywnościowe + lifestraw= dobry początek przygotowań.
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
5.00 / 5 (1 głosów)
Opinia:
Podpis:
Karaluch 2011-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org