Cena promocyjna:
637,47PLN 529,00PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:540,00PLN
Udostępnij:

To absolutne minimum dla każdego, kto chce mieć sensowny zestaw przetrwania na 72 godziny. W jego skład wchodzą bowiem:

Radio na korbkę zapewnia kontakt ze światem w sytuacji, gdy zabraknie prądu w gniazdkach. W takich warunkach dobrze jest wiedzieć, czy ten brak prądu potrwa dłużej i w ogóle co się dookoła nas dzieje. Takie informacje prawdopodobnie będą przekazywane właśnie za pomocą lokalnych stacji radiowych. Trzeba tylko mieć możliwość ich odbioru.

Dodatkowo, Midland ER300 ma jeszcze latarkę LED, wbudowany akumulator i baterię słoneczną. Co więcej, można z jego pomocą naładować telefon komórkowy albo inne zewnętrzne urządzenie, bowiem ma on gniazdko USB, do którego pasuje ogromna część dzisiejszych ładowarek. 

Zapas niezbędnych kalorii i energii do przetrwania trudnych chwil zapewnią 3 opakowania racji żywnościowych Seven Oceans. Wyprodukowane do wykorzystania na tratwach ratunkowych, mają pięcioipółletni termin przydatności do spożycia i zapakowane są w mocne, hermetyczne opakowanie. 

Racje te nie wymagają warunków chłodniczych do przechowywania, a więc nie ulegną zepsuciu, gdy zabraknie prądu. Nie wymagają też energii ani wody do przygotowania do spożycia, bo są do zjedzenia gotowe od razu po wyjęciu z opakowania. Można je rozrobić z niewielką ilością wody co pozwoli otrzymać coś w rodzaju owsianki i da możliwość nakarmienia dziecka. 

Jedno opakowanie racji waży 500 g i ma w sobie ok. 2 400 kcal. A zatem ten zestaw zawiera 7 200 kcal, co jest ilością wystarczającą na 72-godzinny kryzys.

Bezpieczną wodę do picia, pozbawioną biologicznych i mechanicznych zanieczyszczeń, zapewni zaś filtr Lifestraw. To filtr przenośny, z pomocą którego można pić wodę bezpośrednio ze źródła, albo z naczynia czy pojemnika, w którym przyniesiemy ją z niepewnego źródła. Filtr ten nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych ani soli, dlatego nie należy używać go do picia wody zanieczyszczonej np. pestycydami czy wody morskiej.

Całość kupowana w zestawie jest o 15% tańsza, niż gdyby zamawiać osobno (produkty kupowane osobno kosztują 637,47 złotych). 

Kupujący ten produkt kupili także:

Koc ratunkowy BODYTHERMKoc ratunkowy BODYTHERM Polecamy
Koc termiczny / ratunkowy
Kelly Kettle Ultimate Kit  zestaw czajnik + akcesoriaKelly Kettle Ultimate Kit  zestaw czajnik + akcesoria BestsellerPolecamy
Kelly Kettle Ultimate Kit
Lusterko sygnałowe od BCBLusterko sygnałowe od BCB
Lusterko sygnałowe od BCB
Freeplay TUF (FM/AM/SW)Freeplay TUF (FM/AM/SW)
Radio / Latarka Freeplay TUF
Krzesiwo od CoghlansKrzesiwo od Coghlans
Coghlans Flint Striker