enEnglishplPolski
slide_001_v2slide_002_v2slide_003_v2
WYSZUKIWARKA
Koszyk
kwota: 0
produkty: 0
Coghlans "Kit In A Can" Survival Tin
Nowość Promocja 
86.00PLN
Zestaw do rozniecania ognia w pudełku BCB
Nowość Promocja 
41.00PLN
Formularz kontaktowy:

LIFESTRAW

Promocja
(LIFESTRAW Vestergaard-Frandsen)
LIFESTRAW
LIFESTRAW
LIFESTRAW
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu
Porównaj
Wydrukuj
Jedna z niewielu rzeczy, na które mogę z dumą wskazać i powiedzieć: „To jest duński wynalazek!”

Lifestraw jest wymyślona przez pana Vestergaar w czasie jego długotrwałej pracy w Afryce jako wolontariusz. 

LifeStraw ® rozwiązuje problem transportu dużych ilości czystej wody w nagłych wypadkach, na przykład jak po wielkim trzęsieniu ziemi na Haiti. Każdy, wyposażony w Lifestraw był w stanie natychmiast wykorzystać dostępne, ale brudne i zanieczyszczone biologicznie zasoby wodne. 


Lifestraw uratowała tysiące dzieci żyjących w Afryce, ponieważ każde dziecko miało dostęp do czystej wody poprzez Lifestraw wiszące na szyi albo stojące w szkole. 

A ponieważ jedną Lifestraw można filtrować 1000 l wody, to z tą małą niebieską rurką można przetrwać przez ponad 400 dni  przy normalnym, dziennym zużyciu wody.

Jest idealna dla wielu użytkowników będących poza domem, począwszy od turystów i wczasowiczów do osób przesiedlonych w wyniku klęsk żywiołowych. Bo w czasie klęsk żywiołowych to wlaśnie brak dostępu do czystej biologicznie wody przyczynia się do chorób i śmierci wielu osób. 

  • Lekka - tylko 56 gramów (lub 2 uncje)
  • Zastosowano technologię mikrofiltracji włókna kapilarnego
  • Oczyszcza co najmniej 1000 litrów (264 galonów) wody
  • Usuwa praktycznie wszystkie bakterie (99,9999 procent) i pierwotniaki pasożytnicze ( 99,9 procent) , które mogą skazić wodę, w tym Giardia
  • Redukuje mętność przez filtrowanie cząstek stałych większych niż 0,2 mikrona
  • Wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego
  • Wolna od chemikaliów
  • Nie wymaga zasilania elektrycznego, baterii lub wymiany części, bo jest zasilana przez samych użytkowników

NIE NADAJE SIĘ DO FILTROWANIA WODY MORSKIEJ !!

Wymiary: Ø 2,5 x 22,5 cm, 56 g

Kupując produkty firmy Lifestraw wspierasz program Follow the Liters, mający na celu umożliwienie dzieciom w Azji i Afryce dostępu do czystej wody. Potrzebujesz pomocy przy wyborze filtra do wody z naszej oferty? Zajrzyj do naszego poradnikowego artykułu zatytułowanego Jaki filtr do wody wybrać?

Producent
Lifestraw

Często zadawane pytania

Czy filtr Lifestraw ma termin ważności bez używania go. (zanim go się zacznie używać)?

Nie, filtr Lifestraw nie ma terminu przydatności do użycia -- zarówno PRZED rozpoczęciem jak i W TRAKCIE jego użytkowania.

Filtr nie posiada ruchomych mechanizmów ani żadnych substancji chemicznych. Nie ma więc w nim nic, co mogłoby mieć termin przydatności. Gdy filtr zostanie użyty, należy jedynie zadbać o jego dokładne wysuszenie, a następnie przechowywać go w ciemnym miejscu. 

 

Czy filtr ma jakiś wskaźnik pokazujący zużycie? Czy zorientujemy się kiedy przestał działać przy założeniu, że woda przed filtracją jest przezroczysta, bez zapachu a jednak zanieczyszczona biologicznie?

Filtr Lifestraw nie jest wyposażony w żaden wskaźnik stopnia zużycia i z technicznego punktu widzenia jest to niewykonalne. To zużycie filtra objawia się bowiem po prostu stopniowym zapychaniem się mikroskopijnych otworków w powierzchni służącej do filtracji wody. Im więcej wody pijemy przez filtr, tym więcej zanieczyszczeń osiada w tych otworkach aż do ich całkowitego zapchania. Objawem końca żywotności filtra będzie zatem po prostu jego zapchanie się do tego stopnia, że niemożliwe będzie zassanie przezeń wody. Nie ma więc ryzyka wypicia wody zanieczyszczonej ze względu na fakt, że filtr osiągnął kres swojego żywota (pomijamy w tym momencie np. uszkodzenie filtra wskutek zamarznięcia w nim wody).

Czyszczenie filtra zgodnie z zaleceniami producenta (poprzez wydmuchiwanie powietrza od strony ustnika po każdym użyciu) pozwala maksymalnie wydłużyć okres jego eksploatacji. 


Filtr po użyciu należy chronić przed niskimi temperaturami. Zamarznięcie wilgoci spowoduje jego uszkodzenie i sprawi, że filtr nie będzie nadawać się do użycia (nie będzie dobrze filtrować wody).
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Udostępnij:
Dodaj własną opinię
Dodaj własną opinię
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Opinia:
Podpis:
Karaluch 2011-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone
InfoSerwis - InternetoweSklepy.org