Producent:
Udostępnij:
Zdatna do picia woda jest kluczowa dla przeżycia, prawda? W trudnych czasach musisz mieć skuteczne metody na uzdatnienie wody, nie ma co do tego wątpliwości.

W sklepie mamy filtry Lifestraw, które są w kryzysowych warunkach świetne. Z drugiej strony, ich konstrukcja ogranicza ich użytkowanie i w zasadzie trudno wyobrazić sobie użycie takiego filtra do oczyszczenia wody do ugotowania ryżu z zapasów. A do takich celów także należy użyć wody zdatnej do picia, a nie jakiegoś chemicznego ścieku znalezionego w parkowej fontannie. Przecież w domowych warunkach zdobytą wodę też trzeba będzie uzdatniać.

I tu w grze pojawia się system filtrujący AquaBrick™, który można użyć nie tylko w warunkach polowych, lecz także w domu. A w czasach pokoju ma także i inne zastosowania.

Niniejszy zestaw składa się z następujących elementów:
 • wymiennego filtra DuraFlo™, który wystarczy do przefiltrowania nawet 550 lub więcej galonów (2 082 litry) wody -- więcej o tym niżej w opisie filtra,
 • pojemnika AquaBrick,
 • pompki ręcznej,
 • lejka,
 • przewodu z kranikiem do nalewania.

Pojemniki mają pojemność ok. 11,35 litra (3 galony) i wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzywa HDPE, wolnego od BPA. Są szczelne i odporne na działanie promieniowania UV. Mogą być wykorzystywane w temperaturach sięgających nawet 110°C, a plastik robi się kruchy dopiero przy temperaturze -75°C. Ze względu na konstrukcję mogą być stabilnie ustawiane jeden na drugim, łatwo je przenosić dzięki uchwytom na dwóch końcach, a ze względu na karby na krawędziach można je precyzyjnie zamontować paskami np. do bagażnika dachowego w samochodzie lub bagażnika w rowerze. Konstrukcja pojemników zapewnia łatwe ich napełnianie (jeszcze łatwiejsze dzięki użyciu lejka), ale też łatwe opróżnianie.


Co więcej, pojemniki nadają się do szczelnego przechowywania:
 • wody -- mieszczą ponad 11 litrów wody, co stanowi ilość wystarczającą dla 1 osoby na 3 dni,
 • sypkiej żywności (cukier, ryż, kasza, fasola) -- tej mieści się w środku ok. 9 kg,
 • papierowych dokumentów,
 • elektronicznych nośników danych (małe dyski twarde, karty pamięci, pendrive),
 • amunicji do broni palnej (uwaga na polskie przepisy!).

Oznacza to, że nie kupujesz wielkiego klocka, który wykorzystasz dopiero w trudnych czasach. Kupujesz wygodny pojemnik na różne cenne rzeczy, który w kryzysowej sytuacji użyjesz do oczyszczania wody. A używa się filtra w sposób następujący:
 1. zabieramy pojemniki i idziemy po wodę,
 2. napełniamy pojemniki, najlepiej wstępnie odfiltrowując wodę na jakimś prostym mechanicznym filtrze (dla przedłużenia żywotności filtra),
 3. przynosimy lub przywozimy pojemniki z wodą do domu,
 4. w pojemniku umieszczamy filtr i zakręcamy go odpowiednią zakrętką,
 5. pompką tłoczymy do pojemnika powietrze,
 6. woda samoczynnie wypływa z pojemnika po otwarciu zaworka, dzięki nadciśnieniu panującemu w zbiorniku.

Skuteczność filtra DuraFlo™ w zestawie AquaBrick™

Skuteczność filtrów DuraFlo™ wynosi:
 • 99,9999% w przypadku bakterii,
 • 99,99% w przypadku wirusów,
 • 99,99% w przypadku pierwotniaków z rodzaju Giardia (wywołujących giardiozę) i Cryptosporidium (wywołujących kryptosporydiozę).

Co więcej, należy w tym miejscu zaznaczyć, że ta skuteczność została przebadana przez cały okres życia filtra. To nie jest skuteczność dla pierwszych litrów przefiltrowanej wody. Producent bada ich skuteczność w niezależnym laboratorium badawczym. Wyniki testów można znaleźć na stronie internetowej producenta (tu jest odnośnik).

Warto do testów zajrzeć, by przekonać się, że skuteczność usuwania z wody wirusów wynosiła aż ponad 99,9999% przy pierwszych 200 galonach (757 litrów), a przy 600 galonach (2 271 litrów) wciąż wynosiła 99,94%. Skuteczność usuwania bakterii wynosiła ponad 99,9999%, zaś skuteczność usuwania pierwotniaków ponad > 99,998% przez cały test (do 700 galonów, czyli 2 649 litrów).

Nawet jeśli brać pod uwagę tylko deklarowany przez producenta okres życia filtra rzędu 550 galonów (2 082 litry) to i tak, licząc 4 litry wody na osobę na dzień, filtr pozostanie skuteczny przez ponad 130 dni. 

Filtr usuwa także 118 niepożądanych substancji chemicznych, m.in. chlor (61,2% przy 500 galonach, standard NSF 42 wymaga usuwania 50% chloru) i miedź (powyżej 90% do 300 galonów, 44,3% dla 500 galonów, standard NSF 53 wymaga usuwania 43% miedzi). Dlaczego akurat badano zawartość miedzi w przefiltrowanej wodzie? Bo miedź jest jednym z metali ciężkich. Tu można znaleźć wyniki badań w zakresie usuwania chloru i miedzi.

Dlaczego warto kupić zestaw AquaBrick™ z filtrem DuraFlo™?

 1. Otrzymujesz co najmniej 550 galonów (2 082 litry) wolnej od biologicznego życia wody, za cenę dużo niższą, niż koszt zakupu dobrej wody źródlanej w sklepie (0,60 zł brutto za litr). 
 2. Na co dzień będzie sobie leżeć w szafie czy piwnicy, skutecznie zabezpieczając zawartość pojemników (żywność, dokumenty, wodę pitną).
 3. W trudnych czasach można z pomocą pojemników AquaBrick™ wygodnie przynieść duże ilości wody do domu (1 wycieczka z 2 pojemnikami to prawie 23 litry wody).
 4. Usuwa z wody skutecznie nie tylko bakterie, pierwotniaki i wirusy, lecz także 118 niepożądanych substancji chemicznych.
 5. Ma wydajność aż 9 galonów (34 litry) na godzinę!
 6. Filtry są wymienne i można zrobić zapas ich większej ilości, aby na jeszcze dłuższy okres zabezpieczyć zaopatrzenie swojej rodziny w bezpieczną wodę do picia.
Czy ma jakieś wady?

Przede wszystkim nie nadaje się do odsalania wody morskiej.Potrzebujesz pomocy przy wyborze filtra do wody z naszej oferty? Zajrzyj do naszego poradnikowego artykułu zatytułowanego Jaki filtr do wody wybrać?

Pasujące do

Pojemnik Sagan AquaBrickPojemnik Sagan AquaBrick Promocja
Pojemnik AquaBrick

Kupujący ten produkt kupili także:

Hamak "Ticket To The Moon"Hamak "Ticket To The Moon"
Hammock "Ticket To The Moon"
SOWOT krem do rąk 100 ml / 30 mlSOWOT krem do rąk 100 ml / 30 ml Promocja
Handcleaning gel
Kelly Kettle kubki ze stali nierdzewnejKelly Kettle kubki ze stali nierdzewnej Promocja
Kelly Kettle Kubki
Zakrętka z kranem do pojemników Sagan Aquabrick Promocja
Zakrętka AquaBrick