Pomysły na prezenty świąteczne

Dodano:2018-12-17

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Od wielu lat staram się obdarowywać bliskich prezentami, które mogą im pomóc w trudnych czasach. Jeśli i Ty chcesz w ten sposób zrobić bliskim prezenty, zachęcam Cię do przejrzenia poniższej listy pomysłów na takie upominki, posortowanej według kwot.

Prezent za 10-15 złotych


Kieszonkowa soczewka Fresnela za 7 złotych lub soczewka "credit card" za 6 złotych. Przyda się do czytania małych napisów i może posłużyć do rozpalania ognia w słoneczny dzień.

Karabinek z kompasem i kółkiem do kluczy. Do noszenia w formie breloczka lub przytroczenia do plecaka. Niecałe 10 złotych.

Kompas z agrafką -- do przypięcia do plecaka lub kurtki. 

Prezent do 30 złotych


Racje żywnościowe Seven Oceans (29 zł). Zapas żywności na sytuacje kryzysowe, który wytrzyma kilka lat w najtrudniejszych nawet warunkach (np. w bagażniku samochodu, gdzie temperatury mogą być bardzo wysokie i bardzo niskie).

Świecący (fluorescencyjny) breloczek Ni-Glo. Dostępny w wielu kolorach, pozwala np. łatwo odróżniać kika kompletów kluczy. 26 złotych.

Tabletki do uzdatniania wody Javel Aqua (26,40 zł). 60 tabletek wystarczających do dezynfekcji nawet 60 litrów wody.

Prezent za ok. 50 złotych


Składana łopatka (51 zł). Idealna do noszenia w plecaku, bo jest lekka i zajmuje mało miejsca.

Krzesiwo magnezowe (51 zł). 

Prezent do ok. 100 złotych


Zestaw survivalowy Kit in a Can (w puszce, 86 złotych). Szczelnie zamknięty w bezpiecznym i wytrzymałym opakowaniu czeka aż będzie potrzebny. 

Kubki ze stali nierdzewnej Kelly Kettle (2 sztuki, 77 zł). Pasują do dwóch największych czajników Kelly Kettle, ale przecież można je używać także nie mając tych czajników. :)

Jednoosobowy śpiwór survivalowy emergency bivy (94 złote), który chroni przed utratą ciepła a jednocześnie zajmuje bardzo mało miejsca. Doceni go osoba, która utknie w samochodzie w śnieżnej zaspie.

Filtr do wody Lifestraw (115 zł). Usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne oraz biologiczne (wirusy, bakterie, pierwotniaki).

Droższe pomysły na prezenty


Radio na korbkę Freeplay TUF. Odbiera fale FM, potrafi naładować telefon komórkowy przez gniazdo USB. Ma wbudowany panel fotowoltaiczny do ładowania oraz latarkę z diodą LED. 186 zł.

Czajnik Kelly Kettle ze stali nierdzewnej (239 zł za wersję Trekker o pojemności 0,6 litra, 245 zł za Scouta o pojemności 1,2 litra i 252 zł za Base Camp o pojemności 1,6 litra). Świetne urządzenie do gotowania dużych ilości wody z wykorzystaniem niewielkich ilości paliwa (drewna).

Zestaw samochodowy przetrwania, zawierający m.in. wodę w saszetkach, rację żywnościową, kompas i płachtę chroniącą przed utratą ciepła lub przegrzaniem. 249 zł.

Zestaw przetrwania minimum (72-godzinny), w którego skład wchodzą racje żywnościowe na 3 dni, filtr do wody i radio na korbę do słuchania komunikatów. 364 zł.