Z radością przedstawiamy nasze najnowsze szkolenie, "Ewakuacja: krok po kroku", zaprojektowane, aby przygotować uczestników do ewakuacji w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary, powodzie, skażenia czy wojny. Ten czteroczęściowy kurs online oferuje praktyczne wskazówki i techniki, które są niezbędne do skutecznego i bezpiecznego opuszczenia domu w przypadku nagłego zagrożenia.
Sytuacje awaryjne i długotrwałe kryzysy tak naprawdę mają wiele elementów wspólnych, bez względu na to, jaki jest ich przebieg i z czego wynikają. Podstawowym i najważniejszym podobieństwem jest fakt, że każda taka sytuacja oznacza konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb rodziny, mimo braku tego, z czego korzystamy na co dzień. Może to być brak prądu, wstrzymane lub przerywane dostawy wody pitnej, albo brak żywności w sklepach czy inna przyczyna, która uniemożliwia jej nabycie. Jednym z elementów przygotowań na takie scenariusze jest gromadzenie zapasów niezbędnych do przeżycia produktów. W dzisiejszym artykule omówimy pokrótce zasady przygotowywania takich zapasów.
Niedawno do naszego magazynu trafiły nowe wersje izolowanych butelek na wodę z wymiennymi filtrami LifeStraw Go 2.0 Stainless Steel. To ulepszona wersja poprzednich butelek, z nieco inaczej skonstruowanym filtrem membranowym oraz wkładami węglowymi dla usuwania zanieczyszczeń chemicznych. Obydwa elementy filtrujące są oczywiście wymienne!
Do naszego magazynu w ubiegłym tygodniu trafiła niewielka partia LifeStraw Flex z workiem grawitacyjnym. Niestety, ostatnia i więcej ich już nie będzie.
Wprowadzamy do naszej oferty fascynujący dodatek dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu - ruszt grillowy do czajników Kelly Kettle! Ten praktyczny, lekki i kompaktowy produkt pozwoli jeszcze bardziej rozbudować możliwości wykorzystania naszych czajników podczas wypraw turystycznych czy survivalowych.
Termin "preppers" pochodzi z języka angielskiego, a tam z kolei narodził się od słowa "preparation" (przygotowanie). Odnosi się do społeczności lub jednostek, które aktywnie przygotowują się na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe, zagrożenia, czy nawet apokaliptyczne scenariusze. Osoby identyfikujące się jako prepperzy, prepersi, starają się zabezpieczyć przed różnymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami, takimi jak katastrofy naturalne, konflikty zbrojne, brak prądu, kolaps gospodarczy czy pandemie. Chcą umożliwić swojej rodzinie przetrwanie bez względu na okoliczności.
W turystyce i survivalu, płachta biwakowa, znana również jako tarp, to niezastąpiony element wyposażenia, który pełni funkcję wszechstronnego schronienia w różnych warunkach atmosferycznych. Tarpy są lekkie, łatwe do przenoszenia i oferują szeroki zakres zastosowań, czyniąc je niezbędnym wyposażeniem dla turystów, podróżników i entuzjastów survivalu.
Mogłoby się wydawać, że najważniejszym narzędziem na sytuacje awaryjne jest nóż survivalowy. To wszechstronne narzędzie, które ułatwi poradzenie sobie w wielu sytuacjach awaryjnych, choć raczej w głuszy niż w mieście. Tym niemniej ze względu na olbrzymią liczbę ofert różnego rodzaju noży (noże składane, ze stałą głownią, noże survivalowe, noże myśliwskie, taktyczne) wybór nie jest łatwy. A my w sklepie mamy ledwie dwa modele noży survivalowych i uważamy, że jeden z nich najprawdopodobniej będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.
Gotowanie wody jest jedną z podstawowych metod jej dezynfekcji, czyli uzdatnienia do spożycia w sytuacji awaryjnej. Oczywiście możliwe jest to w dowolnym garnku czy kubku, a awaryjnie także w papierowej torebce czy dole wydrążonym w ziemi. W tym artykule porozmawiamy o cechach, jakie powinien spełniać czajnik turystyczny i pokażemy kilka modeli, które skradły nasze serca. Zastanowimy się również, czy warto kupić czajnik turystyczny składany a także czy rozgrzewająca herbata smakuje inaczej z czajnika na wycieczce.
Szklane soczewki są jednak dość duże, ciężkie i wrażliwe na uszkodzenia. W zestawach przetrwania umieszcza się raczej soczewki Fresnela. Są małe, lekkie, tanie, a do tego elastyczne i z tego względu dość odporne na niedelikatne obchodzenie się z nimi. Ale do czego one w ogóle służą i czy warto taką soczewkę kupić i mieć? Dlaczego nosi ona takie nazwy jak soczewka pierścieniowa czy soczewka schodkowa? O tym napiszemy w niniejszym materiale.